Džanička

Neznáte někdo recept na ty škvarkové placky s mákem?? Chtěla bych je zkusit..

Doplňuji:
Super… :o) Díky..

Nejlepší odpověď
hanulka11

Placičky s mákem

14 dkg umletých škvarků
15–20 dkg hladké mouky
8 dkg cukru krupice
1 vejce
1/2 prášku do pečiva
2 lžíce nemletého máku

Škvarky umeleme , na vále zpracujeme se všemi přísadami na hladké těsto
Do něj zahněteme mák .
Rozdělíme na dílky uděláme placičky poklademe na pečící papír potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v předehřáté troubě na 200st.

Makovník

1 vejce
20 dkg moučkového cukru třeme do zhoustnutí
citr. kůru nastrouháme
25 dkg polohrubé mouky
1 prášek do pečiva vmícháme do mouky
1/4 l mléka vlažného
20 dkg mletého máku

Vše zamícháme v míse .Pekáč vymažeme tuhým tukem a vysypeme strouhankou a vlijeme a upečeme .

maková bábovka

3 skleničky polohr. mouky
1 sklenička cukru
1 sklenička mletého máku
1 sklenička mléka
3/4 skleničky oleje
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
citr. kůra
rozinky
3 vejce

vše smícháme a do vymazané a vysypané formy vlijeme a pečeme při 200st asi 3/4 h