Kepler

Neznáte někdo recept na kapří stehýnka?

Nejlepší odpověď
annas

Chcete si je přiopravit na Velikonoce?: Prý je z nich výborný elixír mládí.
Možná je to jeden z mnoha receptů

Ale jen stehýnka nestačí, musíte si ještě zajistit další ingredience. Mně se je bohužel nepodařilo sehnat, snad budete mít větší štěstí.

Netuším, , zda vše do Velikonoc stihnete zajistit, mandragora patří čarodějnicím, Ty se objevují o svatojánské půlnoci. . Nevím, nevím.

"Elixír mládí

Ingredience: kapka medu nočních včel, vepřové křídlo (bez peří!), jedno ježčí vejce (i se skořápkou), 2 kapří stehýnka, 1 muchomůrka sbíraná za úplňku, list mandragory, 1 nebo 2 paprsky slunce, 3 chlupy z vlka od Karkulky, devátou nožku z chlupatého pavouka, 1 brzda z hlemýždě.
Pomůcky: kotlík, hmoždíř, stoletý cedník a vařečka.
Postup: V hmoždíři rozdrtíme všechny suché ingredience. Nasypeme do kotlíku a zalijeme odvarem z muchomůrky a pomalu zahříváme. Podle hustoty přihodíme 1 až 2 sluneční paprsky. Až bude vřít, přihodíme vepřové křídlo a kapří stehýnka. Přecedíme přes stoletý cedník, přisladíme medem. Nakonec to nejdůležitější: brzda z hlemýždě!
Účinky:

Denně doušek elixíru zaručí nekonečné mládí!"

http://nabrnen­ce1.zstgmivan­cice.cz/?p=11468

Další odpovědi
aliendrone

Jeden znám, ale je potřeba speciální vybavení, konkrétně vařečka z čistého zlata – ovšem skrz naskrz zrezivělá, jinak to uvařit nejde! ;) :D :D

Na tvůj chabý pokus nás přesvědčit, že tě zajímají i jiná stehýnka, než ženská ti tady NIKDO nenaběhne a aliendrone teprv ne!!! :D :D :D

ivzez

Speciálně na kapří stehýnka recept nemám,
ale četla jsem, že se dají připravovat stejně
jako kuřecí, králičí nebo skřívánčí stehýnka.

Nejdůležitější prá je věnovat patřičnou péči
ingrediencím do nádivky.
__

K odpovědi Annas: Elixír mládí by nebyl k zahození,
ale já bych (momentálně) dala přednost elixíru zdraví…

marci1

Kdyby kapři chodili, kapří stehýnka bychom vařili. 🙂

Kepler

annas: smůla, doma mám jenom vařečku a snad budou i ty paprsky slunce, až vyleze zpoza mraků. Ale může to být dobré!

annas

Kdo hledá, najde. 🙂