Avatar uživatele
Kepler

Neznáte někdo recept na kapří stehýnka?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez, marci1, aliendrone, Michala11 před 1840 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Chcete si je přiopravit na Velikonoce?: Prý je z nich výborný elixír mládí.
Možná je to jeden z mnoha receptů

Ale jen stehýnka nestačí, musíte si ještě zajistit další ingredience. Mně se je bohužel nepodařilo sehnat, snad budete mít větší štěstí.

Netuším, , zda vše do Velikonoc stihnete zajistit, mandragora patří čarodějnicím, Ty se objevují o svatojánské půlnoci. . Nevím, nevím.

"Elixír mládí

Ingredience: kapka medu nočních včel, vepřové křídlo (bez peří!), jedno ježčí vejce (i se skořápkou), 2 kapří stehýnka, 1 muchomůrka sbíraná za úplňku, list mandragory, 1 nebo 2 paprsky slunce, 3 chlupy z vlka od Karkulky, devátou nožku z chlupatého pavouka, 1 brzda z hlemýždě.
Pomůcky: kotlík, hmoždíř, stoletý cedník a vařečka.
Postup: V hmoždíři rozdrtíme všechny suché ingredience. Nasypeme do kotlíku a zalijeme odvarem z muchomůrky a pomalu zahříváme. Podle hustoty přihodíme 1 až 2 sluneční paprsky. Až bude vřít, přihodíme vepřové křídlo a kapří stehýnka. Přecedíme přes stoletý cedník, přisladíme medem. Nakonec to nejdůležitější: brzda z hlemýždě!
Účinky:

Denně doušek elixíru zaručí nekonečné mládí!"

http://nabrnen­ce1.zstgmivan­cice.cz/?p=11468

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Jeden znám, ale je potřeba speciální vybavení, konkrétně vařečka z čistého zlata – ovšem skrz naskrz zrezivělá, jinak to uvařit nejde! ;) :D :D

Na tvůj chabý pokus nás přesvědčit, že tě zajímají i jiná stehýnka, než ženská ti tady NIKDO nenaběhne a aliendrone teprv ne!!! :D :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Speciálně na kapří stehýnka recept nemám,
ale četla jsem, že se dají připravovat stejně
jako kuřecí, králičí nebo skřívánčí stehýnka.

Nejdůležitější prá je věnovat patřičnou péči
ingrediencím do nádivky.
__

K odpovědi Annas: Elixír mládí by nebyl k zahození,
ale já bych (momentálně) dala přednost elixíru zdraví…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Kdyby kapři chodili, kapří stehýnka bychom vařili. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

annas: smůla, doma mám jenom vařečku a snad budou i ty paprsky slunce, až vyleze zpoza mraků. Ale může to být dobré!

před 1840 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kdo hledá, najde. 🙂

před 1840 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek