Tříska

Neznáte někdo poslední díl Vinnetoua?

Slyšel jsem někde, že May napsal knihu, kde se Old Shatterhand jako velmi starý vrací naposled na západ, navštíví hrob Vinnetoua a smíří se se stařičkým Tanguou. Prý taky existuje kniha, kde Vinnetou jede navštívit Old Shatterhanda na blízký východ a snad i do Německa. Nevíte kde to kdyžtak sehnat?

Nejlepší odpověď
chudst

Posledni dil Vinnetoua televizniho byl natocen pred 10 lety (ale nejde jiz o knihu Karla Maye).

http://www.csfd­.cz/film/29250-vinnetou-se-vraci/

Hodnoceni CSFD „Odpad“ tomu odpovida.

=============­================

Co se týče knih, pak ano; roce 1922 vydal Šeba i čtvrtý díl románu pod názvem Závěť Winnetouova (překlad J. Vávra, ilustrace Karel Šimůnek). Dej je nasledujici:

"Píše se rok 1908 a od Vinnetouovy smrti uběhlo třicet let. Karel May dostává do svého domu „Villa Shatterhand“ v Radebeulu u Drážďan celou řadu dopisů, které ho zvou do Ameriky. Některé jsou od přátel (např. od Šošona Žlutého jelena, kterého zná z příběhu Vánoce), některé od nepřátel (např. od náčelníka Kiowů Tanguy). May vyráží se svou ženou Klárou do Spojených států. U Niagarských vodopádů potkávají dva Santerovy syny, kteří se snaží zjistit, kde se nalézá Nugget-tsil.

Při další cestě náš hrdina, nyní již opět Old Shatterhand, naráží na některé své staré známé, např. Dicka Hammerdulla a Pitta Holberse). S nimi pokračuje dále přes Ďáblovu kazatelnu a Mannitouovo ucho až na Nugget-tsil, kde vykopávají zbytek Vinnetouovy závěti.

Kiowové, Komančové, Utahové a Siouxové chtějí přepadnout shromáždění u Mount Vinnetou (hora Hancock, místo Vinnetouovy smrti), kde chtějí synové zálesáka Old Surehanda a jeho bratra Apanačky postavit Vinnetouovu sochu. Ta se při přepadení zřítí a uvězní některé indiány (např. Tanguova syna Pidu) v hoře. Old Shatterhand jim pomůže a s Tanguou se smíří. Stejně tak jsou usmířeny všechny ostatní ještě živé konflikty. Vinnetou se stává symbolem míru, lásky a bratrství mezi lidmi."

Více informací na wikipedii. Kde ji sezenete, netusim. Zkuste knihovny ci antikvariaty. Na wikipedii se pise, ze ctvrty dil ted pri znovuvydani nevysel.

Odkazy na ostatni dily Mayovek (tusim je tam 92 knih) najdete zde: http://www.ebo­okforum.cz/vi­ewtopic.php?f=56&t=­2789

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vin­netou_%28kniha%29

Další odpovědi
pokazdejinak

návrat starého Old Shatterhanda na Západ jsem nečetla a netuším
seriál jako pokračování filmů, se starým Vinnetouem jsem kdysi viděla a je to fakt děs běs
knížku, kde Vinetou navštíví Old Shatterhanda na Blízkém Východě mám doma u rodičů a kdysi přečtenou :) jedná se tam o to, že pronásledují zločince (myslím, že dokonce i vrahy) z arabské pouště až do Ameriky… ale názvem si teď nejsem 100% jistá – snad Supové Mexika – musela bych zajet k rodičům zapátrat :)

doplnění:
tak nemusím nikam jezdit ;) wiki pomohla – je to Satan a Jidáš, u nás opravdu vyšlo jako dvoudílní Supové Mexika
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_%C4%8Desk%C3%BDch_vy­d%C3%A1n%C3%AD_d%C3%A­Dla_Karla_Maye