Boy 13

Neznáte někdo nějaký program tomuto?

Tento program se jmenuje Word manager a je dobrý v tom, že vy si tam napíšete dané slovo a celou dobu ho píšete anglicky, než se ho naučíte. Tento systém učení mě velice vyhovuje, ale bohuřel tento program je placený a já bych ho potřeobval nepolacený. Nevíte prosím někdo o nějakém podobném?

Odpovědi
Alesh

Nějak nerozumím té formě učení, jak to jako má fungovat, že píšeš nějaké slovo furt dokola? A jak víš, jaké slovo psát, resp. jak poprvé zjistíš, jak se píše. Víc popiš ten princip.
Pokud by to mělo být něco ve stylu, že je nějaká databanka slov a z nich jsi nějakou formou zkoušený, pak by se dal udělat nějaký nástroj třeba i v Excelu v kombinaci s VBA. To by nemusel být zas takový problém vytvořit, záleží na tom, jak by to mělo fungovat.

Frogman

Vím, co máš na mysli ale nemyslím si, že k tomu nějaký program nepotřebuješ. ;)

Když jsem byl menší, dělali jsme si ve škole kartičky s anglickými slovy – z jedné strany anglické slovo a z druhé strany jeho překlad. Pak stačilo kartičky zamíchat jako karty a mohl ses vesele zkoušet sám a ověřovat, zda slovíčka umíš, či ne. Ta, která umíš, odkládáš na stranu a zbytek dáváš do spodu balíčku. Pokud jsi šikovný, dá se to vytvořit i v Excelu.

Mnohem jednodušší je, že si pořídíš jakýkoli sešit a vytvoříš si z něho svůj slovník. Na půlku stránky napíšeš anglické slovo a na druhou půlku český překlad a pak to jen stačí rukou zakrýt a zkoušet se. Nebo si opět pomůžeš v Excelu.

I v dnešní době počítačů to jde ručně, ale je na každým, co mu víc vyhovuje. :)

dr.luha

Můžeš použít překladač https://transla­te.google.cz/