simaa

Neznáte někdo nějaký dobrý a snadno použivatelný program na výrobu designu/šablony na Blogger/Blogspot?

Mám svůj blog momentálně na blog.cz,ale už mi nestačí a chci přejít na blogspot, mám v hlavě svůj design přesně jak ho chci, jenže kdyby mi to někdo udělal tak strašně draze- min. 60 USD, což mi příjde hrozně moc pro blogera, který má blog je pro zábavu a neživí se tím atd. Neznáte někdo program na výrobu?

Odpovědi
ivzez

Design blogu ani webu se nevyrábí, ale píše (kóduje).
Je potřebná znalost hypertextového jazyka (HTML) pro strukturu
webu (blogu) a kaskádových stylů (CSS) pro vzhled.

Grafické prvky lze vytvořit v kterémkoliv grafisckém editoru.

Používá-li někdo hotové blogovací systémy, obejde se někdy
bez znalosti HTML i CSS (systémy nabízejí hotové šablony),
ale podle mých zkušeností není na škodu se s nimi seznámit,
protože tak se dá porozumět tomu, jak co funguje, proč se některé
prvky zobrazují různě v různých prohlížečích apod.

Já pro tvorbu kódu (HTML a CSS) používám poznámkový blok.
Přijde mi, že tak mám největší kontrolu nad kódem a neruší mne
různé „vychytávky“ speciálních programů.

Pro grafiku používám poslední bezplatnou verzi PhotoFiltre.