Avatar uživatele
Drap

Neznáte někdo náhodou , jak chemickou cestou odstranit měděnku z mosazného předmětu ?

Doplňuji:
Děkuji všem za radu. Špatně jsem asi otázku formuloval. Jedná se mi o poměrně silnou vrstvu měděnky, kde by sidol a podobné prostředky asi moc nepomohl.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Drap

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, Kerberus, Wang před 4520 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Dřív se to jmenovalo Sidol, teď Sitol. Nanese se na předmět, nechá chvíli působit a pak se měkkým hadříkem vyleští.
Doplňuji:
Možná by pomohlo, kdybys dal fotku

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Jo Sidol byl vynikající.
Leštěnek je velké množství, ale dobrý je silichrom pasta. Dostane se v autodopňkách nebo ve větší drogerii.

Zvládne to to i leštěnka na auta, ale s brusným účinkem. To jsou leštěnky na staré zvětralé laky. CIF z kuchyně by to také zvládl. Výrobků je mnoho.

Ještě tady mám Real creme. Zase je více druhů podle hrubosti abraziva. Mám tady na sklokeramiku a akrylát. To je ten nejjemnější. To musí být aby to nedělalo rýhy !!
Doplňuji:
Tady asi pomůže jen mechanické očištění a potom aplikace nějakého toho prostředku. Záleží jak je ten předmět veliký. Pokud by byl malý, mechanicky bych ho očistil a ponořil do kyseliny dusičné tak cca 10 %. Potom opláchl a nakonzervoval, nějakým voskem. S velkým předmětem je ale problém.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Tuhle kapalinu používám na kolečka starých hodin a závaží. Funguje dobře, předmět se ale pak musí omýt.

Zdroj: http://www.vo­.gme.cz/cz/in­dex.php?produc­t=744-004

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Zkusil bych opatrnou koupel ve zředěné kyselině chlorovodíkové, určitě na to neber dusičnou. Ty to zoxiduje ještě víc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek