roxy52

Neznáte nějaký jednoduchý a rychlý recept na lívanečky ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Co já vím?????
Vodu, mlíko, hladkou mouku, cukr, sůl, vajíčko. rozmíchat a dát na pánvičku-lívanečník.
Pak potřít marmrládou nebo jamem navrch třeba šlehačku.
A dobrou chuť.

Další odpovědi
ReHu

Rozmíchám těsto na lívanečky z pytlíku podle návodu a smažím.
Nekazí se a mám je vždycky v zásobě.
Jinak lívance dělám : mléko, vejce, hladká mouka, špetka soli, někdo přidává kypřící prášek, trošinku.
Nebo
http://recepty­.vareni.cz/rychle-livance/
nebohttp://www­.google.cz/#hl=cs&x­hr=t&q=l%C3%AD­vance+recept&cp=8&pf=p&­sclient=psy&aq=0&a­qi=&aql=&oq=l%C3%AD­vance+&pbx=1&fp­=1cd05680c8b7cf69

hanulka11

já dělám lívance z droždí
do teplého mléka rozdrobím droždí, trošku cukru, aby droždí rychleji vzešlo, přidám hladkou mouku, špetku soli, vajíčko pěkně rozmíchám , nechám cca 10minut a pak pěkně na teflonovou pánvičku ,kterou jen potírám lehce olejem mašlovačkou liji těsto . Unás se dělají lívance na malou pánev o průměru cca 18cm …rychle se smaží , obracím a skládám na sebe
pak jak kdo má rád -jen s cukrem smíchaným se skořicí, džemem, či tvarohem s ovocem, či žahourem …je spousta možností a tisíce chutí