FlAsh_7

Neznáte nějakou zaručenou metodu na učení? Jak se na učivo plně koncentrovat?

Odpovědi
ivzez

Žádná „univerzální zaručená“ metoda učení neexistuje.

Každý z nás je jiný, proto každému z nás vyhovuje něco jiného.
Někomu vyhovuje si dělat výpisky, jiný si učivo předčítá nahlas,
někdo procvičuje formou různých cvičení apod.

Univerzální rada je jen jedna: Nezapomenout si v učení dělat přestávky, během nich se protáhnout, sníst předem nachystanou svačinu apod. A hlavně nezapomínat na pitný režim → nejlépe čistou „kohoutkovou“ vodu s citrónem.

aliendrone

Já nevím jak jiní, jsem aliendrone, takže pořád mám nějaké extrabuřty, ale „učit se“ je DOST široký termín. I kdybych to měl omezit jen na školu (učit se totiž můžeš i manuální dovednosti apod.), v podstatě znám 2 základní typy učení – pochopení (matematika, fyzika), kdy mi nejvíce pomáhalo řešení příkladů (a ticho kolem) a memorování (básničky apod.), kdy mi pomáhalo hlasité čtení textu (jakoby formou proslovu/přednášky – a také bez rušivých vlivů).

Podle mne žádná „univerzální metoda“ už z principu neexistuje (přesně jak píše ivzez – je to individuální). Znal jsem holku, která si při učení pouštěla nahlas magneťák s oblíbenými hity. Dodnes nechápu, že se vůbec něco naučila. :)

elkon

Vyzkoušená metoda je (aspoň pro někoho), namluvit látku na záznam a pak si to pouštět. Lépe se to pamatuje.

agentpv

Já musím celý život si dělat poznámky a výpisky. Prostě z látky si vypíšu body a poznámky na papír. A pak z tohoto papíru opět vypíšu hlavní body a poznámky. Takže si učivo zkrátím až na tahák a ten většinou nepotřebuji, neb se to tím pádem naučím.

Kelt

Zaručená metoda není na nic. Ani prostředky, doba a podobně. Učení je přijímání informací, jejich zpracování a pak jejich interpretace a využití. Je učení ve škole, pak existují speciální kurzy a podobně. Někdo je zrakově založený, potřebuje věci vidět, jiný je sluchově založený a potřebuje to slyšet. A někdo si to píše. Jazyk, technické věci, sestava karate, každou věc je třeba posuzovat individuálně. Taky je třeba často opakovat, důležitá je doba studia, odpočinek, strava a podobně.