LukoX_X

Neznáte nějakou hru, která je podobná Life Is Strange, The Walking Dead, The Last of Us?

Dobrý den :)
Jsem velkej fanoušek příběhových her.

Předem děkuji za odpoved, jestli nějakou dostanu :)

Odpovědi
Adam Prokop

Jedna z nejlepších příběhovek, co jsem kdy hrál, bylo Beyond: Two Souls, nebo Until Dawn, ale je to pouze na PS3/PS4. Dále je hodně super Firewatch. Z Telltalovek bych doporučil Game of Thrones.

Nemáš zač,

tvůj Creative Hill College student. Těšíme se na tebe u přijímaček :)

anonym

například DREAMFALL CHAPTERS, velmi podařená příběhovka. A značně rozsáhlá. https://store­.steampowered­.com/app/237850/Dre­amfall_Chapter­s/ …

Záleží ale na tom k jaké části her se silnou příběhovou linií vlastně inklinuješ, zda k čistě point & click adventurám typu Broken Sword, The Longest Journey, Monkey Island, Polda, Gabriel Knight, Runaway, Gemini Rue, the Moment of Silence, Simon the Sorcerer, Beneath a steel sky, Full Throttle, The Dig, Thimbleweed Park, Blackwell, Syberia, The Day of Tentacle, Discworld …

… k procházečkám s jednoduššími puzzly typu Myst 5, Samorost/Machi­narium, nebo atmosferickým procházečkám typu Draugen, Dear Esther, Stanley Parable, kde je sice příběh zajímavý, ale zásah hráče to něj je už spíš minimální (kromě chůze .-).

Naproti tomu jsou hry které k silné příběhové linii tvořené značným možstvím dialogů přidávají i komplikovanější prvky RPG i akci například takový Mass Effect 2 nebo Star Wars: Knights of the Old Republic … adventurami bychom to sice nenazvali, ale když víte že podstatou adventur je silný příběh, tyto hry tam najednou logicky patří možná ještě víc než výše zmíněný dreamfall chapters (který ostatně také zařazuje akční prvky, takže se adventury s rpg dnes už opravdu výrazně prolínají) 🙂

, , , the , … přijde na to co u těchto her preferuješ, zda realističnost a atmosféru nebo humor 🙂

Jinak si myslím že rozdíl mezi novými 3D adventurami a akčními hrami s bohatším příběhem už se docela stírá a oba žánry se dost přibližují. Odděluje je vlastně už jen skutečnost že u adventur obvykle u sebe nenosíte nepřetržitě zbraně, ale spíš batoh s rozsáhlým inventářem věcí které v průběhu hry využíváš a kombinuješ. Patří například BIOSHOCK INFINITE nebo do příběhových nebo akčních her ? No máš v ruce zbraň takže asi akčních, ale jak vidno je to opravdu tenká dělící linka protože dialogy jsou ve hře bohaté a příběhová linie velmi zajímavá.