Matejiczech

Neznáte nějakého malíře, který se nechal inspirovat Vergiliovým eposem? Prosím odpovězte

Nejlepší odpověď
annas

Jedním z autorů, které zaujal mýtus o Aeneovi v podsvětí, byl italský renesanční malíř Dosso Dossi (1490 – 1542). Obraz Aeneas na Elysejských polích (1525 – 1530).
--

Barokní malířJan Brueghel starší, Aeneas se Sibylou v podsvětí, 1600

Raně barokní malíř Giuseppe Maria Crespi (1691 – 1747) se zaměřil na scénu, kdy Aeneas se Sibylou nastupují na Cháronovu loď. Obraz vznikl v roce 1700.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:_20H2sDy­yqkJ:is.muni.cz/th/21790­4/ff_b/Bakalar­skadiplomovapra­ce-opravena.txt+&cd=9&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a
Doplňuji:
Raně barokní vlámský malíř patří k příjmení Jan Brueghel starší.
Giuseppe Maria Crespi je italským pozdně barokním malířem. .