samicek333

Neznáte název této součástky?

Dobrý večer, ta součástka je v topení na plyn. Měla by sloužit k tomu, aby vytvořila jiskru při zapínání topení. Nevíte někdo, jak se jmenuje? Včera mi to říkal opravář, jenže si nemůžu vzpomenout a vůbec se v tom nevyznám. Proto se taky předem omlouvám, pokud jsem něco špatně napsala nebo formulovala, ale opravdu se v tom nevyznám.
Děkuji za každou odpověď, samicek333.

Nejlepší odpověď
brillant

Odhaduji to na piezoelektrický zapalovač.

Další odpovědi
mosoj

Minulý týden jsem byl na očním, ale žádnou součástku nevidím !
Doplňuji:
Piezoelektrický zapalovač ? Sirky to asi nebudou?

isteron

Dá sa zapáliť večný plameň aj so zápalkou, pravda. ak je tam dobrý prístup k horáčiku zapaľovača. Podobne, ak vám neide elektrina k zapaľovaču.
Doplňuji:
na kombinovanom sporáku. Ja som tak zapaľoval kachle a bojler.