Kelt

Neznáte klávesovou zkratku na vytvoření nového adresáře?

Potřebuji vytvořit nový adresář, abych si do něj mohl ukládat jiné soubory. Dělám v Total Commanderovi, kde stačí stisknout F7. Ale když to F7 stiknu na klávesnici ovlivním tak poslech hudby. Mám tu klávesu pod tabulkou Total Commander, ale dole se mi objevuje černý pás. Někdy se mohu myší dostat a F7 si zvolit. Hledám v nabídce Total commander nějakou klávesovou zkratku a nic. Mohu to dělat složitě přes průzkumníka. No jestli je to Windows 10nějaké zlepšení tak nevím. Děkuji.

Nejlepší odpověď
cochee

Tipnu si, že jde o notebook? Ten mívá funkční klávesy (f1-f10) s multimediálním použitím (hlasitost zvuku, jas monitoru atp.) U normální klávesnice se obvykle f1-f10 chovají opravdu jako funkční klávesy, ale u notebooku bývá časté, že existuje ještě další pomocná klávesa Fn a ta přepíná význam funkčních kláves mezi standardem a multimediální funkcí. Anebo naopak. V BIOSu se totiž dá nastavit, jestli stisk funkční klávesy (bez stisku Fn) má fungovat jako funkční klávesa, nebo jako multimedia. A pak při stisku Fn se ten význam změní, tzn. pokud je v BIOSu nastaveno, že klávesa má fungovat jako multimediální, tak při stisku Fn a funkční klávesy z toho bude funkční klávesa. Myslím si teda, že to máš přepnuto na multimedia, proto i v Total Comm. se ti mění hlasitost namísto, aby to fungovalo jako F7.

Další odpovědi
led

Kláves F1-F8 v Total commanderi fungujú ako funkčné len ak je okno s TC aktívne, tj.vysvietené.
Funkčné klávesy F1-F12 fungujú podľa aktívneho programu, ak sú v nôm naprogamované ako funkčné klávesy. V prípade, že pri aktívnom programe nie sú tieto klávesy naprogramované fungujú ako funkčné klávesy Windowsu.

Vo vašom prípade zjavne máte aktívny program s hudbou a nie TC.
Klávesové skratky TC: https://jentak­.nejen.cz/total-commander-klavesove-zkratky/
Diskusia k vášmu problému: https://forum­.zive.cz/view­topic.php?f=915&t­=1299484
https://www.ka­relborovicka.cz/2011/04/­total-commander-klavesove-zkratky-a-moje-nastaveni/