Ganymede

Neznáte dobré hry pro dva (bez PC)?

Něco jak se hraje na jaké písmeno to končí, tak vysmyslíš slovo, tak něco takového, co se hraje „ústně“ nebo papírové hry jako lodě a mosty atp. třeba i nějaké vaše hry ale zajímají mě spíše ty „ústní hry“
Doufám, že si to zase někdo nevyloží jinak :)
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Anikitos

To co popisujete, je myslím slovní fotbal. :D
Ty „ústní hry“ moc neznám, ale můžu doporučit jiné.
Např karetní: Žolík, prší, mariáš, poker, oko (jednadvacet/ oko bere),autobus.
Pak třeba kostky, šachy (ty jsou nejlepší když to hrajete s někým známým a počase v tom začne být dobrý každý,když se to hraje často), domino, pexeso (i dospělí to můžou hrát) 🙂
a hra, kdy se na kousek papíru napíšou slova vztahující se k otázkám „Kdo, s kým, kde, kdy, co a proč?“ vždycky jeden napíše první (na otázku „kdo“), překrčí papír, ať to ten druhý nevidí, a ten zase napíše druhou („s kým“) atd.. až dojde k poslední otázce a vyjde z toho nějaká vtipná věta. :D

Další odpovědi
Kepler

Z ústních her je ten slovní fotbal dobrý. Může se ještě vylepšit na poslední 3 písmena. Třeba blbost – osten – tentýž – a je je gól. Ještě lepší mi připadá myslet si nějaký konkrétní předmět a spoluhráč musí klást jen takové otázky, na které můžu odpovědět jen ANO, nebo NE. Klade to vysokoké nároky na inteligenci tazatele. Docela prča.

Rokio

slovní fotbal
papírky
popis slavných osobnosti
vysvětlení cízích slov
státy a jejich hlavní města
hledání aut určité barvy
otázky na obor, který zná oponent

jpau

Sex.

Altair-AC

Call of duty Black Ops 3 na PS4

Radius

My máme na chatě karty, nemáme tam proud, opalujeme se a koupeme v řece Berounce, chodíme na procházky, posloucháme rozhlas a nebo si zahrajeme karty, když přijedou děti, třeba prší a nebo pexeso a podobně.