Ganymede

Neznate dietni recepty z levnych ingredienci?

Mam ted dietu a menim jidelnicek, jenze spoustu jidla a receptu jsou z drahych surovin. Treba maliny, jahody atd. Jsou drahe takze z ovoce jedine, jablka, banany atd. Zelenina je na tom lip, ale i tak bych chtela nejake suroviny bezne dostupne v kuchyni. Neznate treba takovou stranku?
Dekuji :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Neznám, leda se živit produkty ze své zahrádky. Předesílám, že všechny diety jsou na h… bez úpravy životního stylu a pohybu. Ale když na dietě trváš: třeba http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-diety/82069/levna-dieta.html

Další odpovědi
briketka10

Dalo by se zhubnout jezením polévek :)

https://sjidel­nicek.cz/polev­ky-pri-hubnuti/

Jiří Bohumil

Pokud jde pouze o dietu na zhubnutí, ne o dietu ze zdravotních důvodů, doporučuji mnou osobně vyzkoušenou.
Za 6 měsíců jsem „sundal“ 25 kg. A je nenáročná a levná. 🙂

„Půlkrajíčková“ redukční dieta.

Základní a důležité omezení:

  • nejíst jakékoliv sladkosti !!!
  • pití nesladit !!! pokud nutno přisladit, používat umělá sladidla
  • nepít jakýkoliv alkohol
  • mimo dále uvedený rozpis nejíst opravdu nic dalšího!!!
  • pít dostatečné množství NESLAZENÝCH tekutin – není ale nutno přehánět !
  • nejíst jakékoliv jiné pečivo (rohlíky, housky, koláče, buchty a pod.)

Hlavní zásady a postup hubnutí:
Důsledně dodržovat stravování dle dále uvedeného rozpisu !!!
Po prvním měsíci nedojde k žádnému snížení hmotnosti, může dojít dokonce i zvýšení o cca 1 kg!!!
NUTNO NEVZDAT a VYDRŽET !!!
Další měsíc a pak každý další spolehlivě pokles hmotnosti o cca 4–5 kg.
Není nutno nijak zvyšovat tělesnou aktivitu, pokud se zvýší, není určitě na škodu, ale není to podmínkou.

Rozpis stravování:
Při mazání chleba možno používat máslo, sádlo, sýry, tvaroh, paštiky a cokoliv dalšího, ne v silné vrstvě.
Při přípravě oběda možno používat jakékoliv potraviny a jakékoliv přílohy- zkrátka běžně jako dříve
(pro přípravu salátů a úpravu jídel možno použít i běžné přiměřené množství cukru)

Snídaně (07.00 hod.) – půl krajíčku jakéhokoliv chleba (obyčejný) namazaný libovolně čímkoliv-viz výše
Svačina (10.00 hod.) – dtto
Oběd (12.00 hod.) – cokoliv dle chuti (maso+zelenina+pří­lohy), porci asi 2/3–3/4 jako dříve
(občas možno vynechat polévku)
Svačina (15.00 hod.) – půl krajíčku jakéhokoliv chleba (obyčejný) namazaný libovolně čímkoliv-viz výše
Věčeře (18.00 hod.) – dtto (možno vynechat a nahradit třeba jedním jogurtem +pomeranč, jablko)

Velmi důležité !!! PAK UŽ NIC NEJÍST !!! Možno pít (neslazené nápoje- voda, minerálka, čaj).
Dobu jídla dodržovat v toleranci cca 0,5 hodiny. Mezi jídly pauza cca 2–3 hodiny.
(Ale není to nijak kritické, občasné nedodržení nevadí).

Doporučení a závěr.
Ráno před snídaní a večer před spaním se zvážit na dobré digitální váze.
Po ukončení redukce přejít na běžné stravování, ale „hlídat“ hmotnost (každé ráno a večer) a při případném zvýšení (0,5–1 kg) okamžitě redukovat snížením příjmu (ale nemusí být přímo redukce viz výše, ale stačí omezit běžný příjem, běžné stravy).
Po určité zkušenosti, při běžném stravování všeho, se dá hmotnost udržovat v toleranci 1 kg bez problémů.
(Někdy vás ostatní považují „za blázna“, ale je to důležité).
Při případných „oslavách“ možno i sladkosti, alkohol a „popřát si“, ale vždy přiměřeně a pak případně 2–3 dny trochu opět omezit běžné porce.

Muffz

Maliny a jahody v dietním jídelníčku? Zajímavé.

Diety jsou převážně tvořeny levnými ingrediencemi, aspoň ty pravé (ne někde z blesku). Ideální je přečíst si články od kulturistů, ti se v tom samozřejmě vyznají nejlépe a jsou aplikovatelné pro všechny lidi.

Základem každé diety je eliminace sacharidů, resp. jejich udržování na minimální hodnotě (výjimka jsou sacharidové vlny), když to vezmu odhadem tak maximálně 100g sacharidů denně (je to hodně individuální, já měl 50g).
Pokud chce být člověk zdravý (= není vegetarián / vegan), tak je základ maso jako zdroj bílkovin. Neobsahuje žádné sacharidy, proto je vhodná konzumace 2× denně. Maso se doplňuje vhodnou přílohou, ideálně zelenina (tam se sacharidy nepočítají vůbec, můžeš jí sníst, kolik chceš) a rýže (nejlepší zdroj sacharidů). Snídaně vločky s trochou mléka, medem, jablkem (obsahuje vlákninu, prospívá trávení). Banány jsou ideální zdroj rychlých sacharidů bezprostředně po cvičení.

Suma sumárum:

  • kuřecí maso (120,– / kg) – jedna porce 150g = cca 20,–
  • 50g rýže – porce 1,5,–
  • vločky 50g (sypané, žádné hnusy poslepované cukrem) – 3,–
  • ovoce / zelenina individuální

Tedy nějak celkem:
Snídaně – 10 Kč
Oběd – 40 Kč
Večeře – 40 Kč
Svačiny (bílé jogurty + ovoce) – 40 Kč

Celý den za 130 Kč, nejzdravější a nejefektivnější možnou formou.

da ny

Nejprve si nastudujte nějakou tu teorii.¨
Pokud chcete dietit s ovocem to nemusíte přehánět. Dopoledne doplňte sacharidy z jiných zdrojů.. Ofpoledne si užívejte zeleninu ke každé porci 😉.
Při hubnutí (udržování hmotnosti) je nezbytný dostatečný přísun bílkovin tj. 2g na kiligram Vaší váhy. Tabulky s obsahem proteinů jsou na netu. Obecně se můžete držet toho, že ze 100g masa získáte kolem 25g bílkovin. Kvalitním zdrojem bílkovin je libové maso, ryby (to je to nejdražší na dietění a zdravé výživě). Využijte rostlinné bílkoviny. V mléčných výrobcích toho moc nenajdete, max. ve tvaruhu (sledovat složení a obsah proteinu/bílkovin).
http://www.spor­tnutrition2.cz/cla­nek/tvaroh:65/

Zapojte fantazii, lze hubnout i levněji ;).

http://doma.no­va.cz/clanek/stih­laafit/dieta-ruskych-modelek-levne-a-zdrave-k-sexy-telu.html

Kepler

Muffz: zkoušel jsi někdy dietu bez sacharidů? Asi ne, jinak bys ji nedoporučoval. Já jsem ji kdysi zkusil – už nikdy více! Poté co dojde k vyčerpání zásob glukózy v těle, nastane hypoglykemie, ketóza. Je ti blbě a jsi slabý jak čaj, nedá se pracovat. Dieta musí být vyvážená, hodně omezit se můžou jenom tuky.