mojitek

Neznámá nebo ofic. neuznaná plemena psů (myslím tím Canis Fam.)

znáte nějaká málo známá nebo ofic. neuznaná plemena psa domácího??? Tak jsem zvědav s čím přijdete 😉
Doplňuji:
dagry : bandog je docela znamy,si myslim,teda beru to podle lidi kteří se zajimaji o tato plemena(Am.Staf,D­.A,Pr.Can,PTB,at­d),ale malokdo vi,ze Bandogů je celá řada(křížení různych plemen),např Kangal + Presa canario nebo Kangal + R.R atd) ale zajimava plemena z mene znamych ras jsou napr. i Alapaha,Lurcher ale i Chodský pes je pekny..

Díky za reakci

Nejlepší odpověď
dagry

Já si vzpomínám tak maximálně na bandoga. Ten je, myslím si, mezi lidmi málo známý. Asi tak jako výše popsaný ESP. Protože já vlastním ohaře, tak vím, že ESP je kříženec ohaře a čeští masheři jej používají pro saňové závody v naší republice. Je to nádherný pes.

Další odpovědi
bobánek

Ja mám zrovna jedno u nás málo známe plemeno psa.Evropský sanový pes.Když začnu vykládat o tomto plemeni tak každý nemě čumí o čem to vykládám.Je to kříženec pointra německého ohaře greyhounda(největší plemeno chrta)

sofie

zrovna dnes u mě byla známá na návštěvě s pejskem nikdy jsem nic takového neviděla ani neslyšela je to yorkshír biewer,je celý bílý a má malé černé flíčky,není tak chlupatý jako klasický yorkshír,ale nevím jestli je to až tak nějak vzácné plemeno,jen vím že i bez papírů je hříšně drahý,jeho cena se prý pohybuje od 10–15 tisíc,asi bych tolik peněz za tak malého psa nedala,bála bych se že mi ho někdo zašlápne

kapka

Mongolský pes /bankhar/. Něco víc se o něm dá najít spíš na Googlu ve světě. Dala bych sem vlastní fotky, ale mám je na diákách.

Co se o nich píše na netu, to mohu jen potvrdit. Jsou to ostří hlídači, tedy aspoň vůči vlkům a podezřelým Evropanům. 🙂 Pastevci ale volně pobíhající psy většinou hned uvazují, když přijde někdo cizí.
Do jurty /geru/ pes nesmí. Zraněná jehňata jo, pes ne.
Ti šikovnější si prý umí ulovit sviště.
Že mohou mít něco společného s tibetskou dogou, to mě napadlo, když jsem viděla jednoho mohutnějšího psa. Ovšem ne všichni jsou tak mohutní.
V naprosté většině mají barvu černou s pálením, případně černou.
Setkali jsme se převážně s tímto typem psa
http://www.kom­miekomiks.com/Ban­khar/photos/pho­to13.html

A ještě mě napadá, že jsem v jednom hodně starém vydání Pes-přítel člověka četla o tzv. levhartích psech, tuším z Indonézie. Byly tam fotky, ti psi měli na světlém podkladu pravidelná černá kolečka, opravdu jako levhart. Tenkrát jsem věřila, že až vyrostu, tak budu tááák bohatá, že tam pojedu a přivezu je. No nic. 😁

kapka

Můžu jednu příhodu? Odjížděli jsme od jedněch pastevců, po řece na člunu a za námi se po břehu vydal jejich pes. Běžel za námi strašně dlouho, sem tam musel dokonce přeplavat nějaké to slepé rameno, co mu stálo v cestě. Říkala jsem si, že se na to nevybodne. Ale nevzdával to, běžel za námi tak dlouho, že jsem mu stihla vymyslet i jméno.
Goro.:-D
Pak už mi ho začalo bejt trochu líto, že mu pořád ujíždíme, tak jsem řekla manželovi, ať zastaví. Uprostřed řeky byla mělčina, zastavili jsme tam. Pes k nám doplaval. Podíval se, počuchal si, co to tam pluje a pak byl teprve spokojenej a nechal nás odjet.

mojitek

Sofie : juknul jsem na to a je to normalni Y.terier ,jen jina barevna varianta. Souhlasim s Vama,taky bych se bal,ze mi tohodle vlkodava sežere sousedovic kocour nebo ze mi ho zaslapne nepozorny chodec :o)

kapka

Biewer je podle mě docela takovej kšeftovací pes. Před časem jsem si o něm hledala info na netu a narazila jsem na diskuse, kde se tvrdí, že s nima lidi dělají podvody, prodávají křížence jorkšírů a maltézáků a vydávají to za biewera, samozřejmě s tučným ziskem. Osobní zkušenosti nemám, ale klidně bych tomu i věřila.

mojitek

Díky za prispevek,Kap­ko.S tim podvodnym krizenim -tomu klidne věřte,delaji se mnohem horsi podvody co se tyce ziskem z prodeje u psů..
S tim Gorem -slusna historka .Nevidim toho psa poradne,tak nemuzu posoudit z ceho to muze byt zkrizeno.Ale s tim levhartim psem-nemyslite spis leopardim? To je Catahoula(take Catahoulsky kančí pes nebo leopardí pes) a pochazi z Louisiany v USA

kapka

Ne, ne, luisianský leopardí pes to není. Našla jsem ten článek a naskenovala. Je to z časopisu Pes přítel člověka z roku 1990.
http://img.na­dapenny.com/t20/103­63/nadap132909188­480237.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/103­63/nadap132910223­411237.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/103­63/nadap132910552­902237.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/103­63/nadap132911124­373237.jpg

Zajímalo by mě, jestli se nakonec záchrany toho plemene nějaká kynologická organizace ujala nebo ne.

mojitek

Tak abych se priznal,Kapko,tak čučím jak puk,protoze jsem myslel,ze znam vsechna(i neznama) plemena. Ja ale myslim,ze se jim ho nepodarilo zachranit,kdyby ano,tak uz by plemeno bylo rozsireno(minimalne diky „velkovyrobcum stenat“)-jako za posledni roky u hodne plemen,ktera jsou až poslednich par let známá.

kapka

Taky si to myslím.