Neznalost heraldiky? Zvířata bez genitálií ve znaku.

Švédská armáda vyhověla nezvyklé žádosti vojákyň. Z obrazu lva, který je ve znaku mírových sil, odstranila pohlavní orgán. Tím ale vyvolala vlnu pobouření a protestů. Šelma ve znaku drží v jedné tlapě meč a ve druhé olivovou ratolest, pohlavní orgán však byl vyretušován.
http://zpravy­.idnes.cz/sved­sko-vykastrovalo-lva-ze-znaku-sve-armady-fa5-/zpr_archiv.as­px?c=A071213_155505_za­jimavosti_miz

Z dějin je známo, že zvířata bez genitálií dostávali do znaku pouze ti šlechtici, kteří zradili svého krále. Takový znak pak museli užívat tak dlouho, dokud svou zradu neodčinili.

Nejlepší odpověď
annas

Rozhodl o tom zvláštní výbor velení armády na žádost ženských příslušnic mírových sil, které se cítily být samčím pohlavním orgánem znevažovány…

Na podobný, nikdy neviděný problém, narazily veteránské show letadel v USAm, kde bylo nutné odstranit z letadel malůvky polonahých slečen, které si tam kdysi namalovaly posádky plné mužských šovinistů.

Zřejmě si opravdu komise neuvědomila, že kastrované heraldické zvíře znamená zbabělost před nepřítelem a odstranění genitálií z erbu na příkaz panovníka bylo jednou z nejhorších potup…

Zajímavé vysvětlení je v odkazu. Co všechmo může způsobit vykastrování lva – nejen údiv ve světě, smích, kritikr, ale především oslabení prestiže švédských jednotek. Feministiky totiž ovládly muže, heraldikové se nějak nevyjádřili …

Odstranění souvisí s požadavkem tzv. hnutí gender – rovnoprávnost a lidská práva žen. Stejně tak feministky nahradily l muže s kloboukem, který na značce označoval přechod pro chodce, figurou bez pohlaví. To vše dokazuje, jak neschopné a nepotřebné feministky jsou. Zřejmě nemají nic lepšího na práci… Budou se předvádět v uniformě, vojáci jjim budou salutovat a na domorodky v rámci různých misí udělají dojem …

Extremní feministky se zmocnily politiky, byrokracie, medií a vzdělávacích zařízení. Když vyměníme slovo „muž“ za slovo žid nebo černoch uvidíme, jak bizarně si stojí mužství v naší společnosti. Jak dlouho si to muži nechají líbit?“

Myslíme, že lev-samec vyzařuje více síly. A samcem zůstává, protože u lvů mají pouze samci dlouhou hřívu. Byl to úplně zbytečný feministický krok …

http://www.zve­davec.org/komen­tare/2007/12/2­373-svedsko-vykastrovalo-heraldickeho-lva-symbol-pro-hrdinstvi-udatnost-silu-a-kralovskou-korunu.htm?sort

Další odpovědi
Bedy

No vypadá to na neznalost heraldiky, ale zřejmě dotyčné vojákyně to braly z biologického hlediska, kde lvice loví…

anonym

Bedy, nedej bože, aby to udělali českému lvu ve znaku.

kapka

Lva poznám ve většině případů podle hřívy, ne podle pohlavních orgánů, vojandy by měly být v retušování důslednější. Ostatně bez hřívy to pak může být i samice i samec, takže rovnoprávnost. /Pro ty, co to neví, tak všichni lví samci hřívu mít nemusí. Např. v ZOO Praha zrovna jeden takový bez hřívy je./