štamgast

Nezná někdo důvod toho, proč jsou na Labi jen dvě vodní nádrže?

Jmenovitě Les Království a Labská;myšleno v ČR.
Doplňuji:
Drap: Třeba větší ochrana před povodněmi měst Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem, Děčín a následně v Německu.

Nejlepší odpověď
Drap

A je nějaký rozumný a pádný argument, proč by jich mělo být více ?
Asi ta hrozba pro Pardubice a Hradec, následně pak Děčína neni až tak akutní. V takovýchto situacích se zvažují všechna pro a proti. Výbudování dalšího vodního díla je dosti drahé, jsou tam velké nároky na vhodný terén, velký zábor zemědělské půdy, spousta přesidlování a podobné věci.

Další odpovědi
hanulka11

Píše se že Labská …spolehlivě reguluje průtok řeky v korytě
není třeba víc přehrad

Labská přehrada je od pramene první údolní vodní nádrž na řece Labi, nachází se v nadmořské výšce 694 m.n.m a je impozantním vodním dílem při vjezdu do Špindlerova Mlýna.

Stejně jako přehrada Les Království / Těšnovská přehrada tak i Labská přehrada se stavěla z důvodu katastrofálních povodní v roce 1897, které způsobily obrovské škody v celém údolí Labe. Od té doby bezpečně chrání při vytrvalých deštích, prudkém tání sněhu a reguluje průtok řeky Labe.

Oblouková zděná hráz Labské přehrady je dlouhá 154m a vysoká 41m. Je zajímává také tím, že v její stěně hráze u výtoku je vyobrazen emblém s iniciály RČ (Republiky Československé), který nahradil několik let po převratu

Zdroj: http://www.ski­centrumsafar.cz/cs/Lab­ska-prehrada-Spindleruv-mlyn.aspx

www

Třeba tomu bránila konfigurace terénu, náročnost výstavby, finance s tím spojené, dnes např. i ekologický dopad ap. No a snad vše dohromady.
Více ti sdělí Povodí Labe, nebo jaxe ten úřad jmenuje 😉. Teď jsou ale tato „Povodí“ všechna mimořádně aktivní a pod různými „vědeckými“ záminkani, chtějí budovat. Třeba se nějaké přehrady dočkáš než se naděješ! 😁