Liv

Nezná někdo dobré triky na zabalení kufru?

Balím si z ročního pobytu v jiném státu, takže si beru všechno. Jde mi hlavně jak si nejlépe zabalit oblečení aby se šetřilo co nejvíce prostorem abych si nemusela kupovat kufr navíc…

Nejlepší odpověď
bolak

Já když jezdil na školy v přírodě, tak jsem měl stejný problémy, nikdy se tam nevešlo, ale pak jsem jednou dostal ohromnej nápad. Všechny věci sem narval do igelitovýho pytle, ty co se používají na odpadky, a pak jsem z nich vysavačem odsál vzduch a následně provázkem zavázal, aby se tam nedostal. To dle jsem udělal u dalších 5ti pytlů a následně jsem je všechny narval do kufru. Vešly se v pohodě do jedinýho! ačkoliv předtím jsem je nemoch dostat ani do tří kufrů. On ten vzduch zabírá opravdu většinu objemu. A protože vzduch byl nahrazen hmotou, tak můj kufr měl nakonec asi 40 kilo :)) oproti těm ostatním školovpřírodníků, kteří si nesli v ruce tak max. 10 kilo.

Jediná potíž nastala když se jelo domů, tam jsem to nedomyslel, protože když učitelky ohlásili že za 10 minut se jde na vlak a abysme dobalili, tak vyvstala potíž, protože nikdo ze spolužáků neměl vysavač :)) takže sem byl nakonec nucenej improvizovat, a na vlak jsem si to mašíroval obklopen jedním hnědým kufrem a šesti po uši narvanejma igelitkama co se narychlo posbíralo.

Další odpovědi
Drap

Co nejpečlivěji to naskládat a využít každé místečko. Jiný trik na to neni.

NoNamer

normálně složený tričko sroluj co nejpevnějc, můžeš přetáhnout gumičkou, pak se ti jich vejde víc :)

mosoj

Poslat domů poštou by ty přebytky nešly.

anonym

Na zabalení kufru je dobrý přejetí válce a srolování
-
Na zabalení věcí do kufru. Jako NoNamer, nejlépe srolovat, nejen trika, ale vše co jde. . Mimochodem, než kufr je lepší krosna, rozložení zátěže na tělě a lépe se nosí i chodí s ní. Osobní zkušenost z turistiky

Kelt

Hmota je nestlačitelná, když se ti podaří sehnat pytle, ze kterých vyfoukneš vzduch, nebo tašky navíc, nebo si něco pošleš balíkem zvlášť, je všechno možné. Spočítej si, zda je pro tebe lepší se tahat s 20 kg navíc, nebo zaplatit určitý poplatek a věci si pošleš poštou.