Kwika13

Nezmrzne křeček, když ho teď dám ven ?

Zjistilo se, že můj mladší bratr má alergii na roztoče a tak náš malý kamarád musí okamžitě ven. Bojím se ale, že když ho teď dám ven i s akváriem do dílny, ve které je stejná teplota jako venku zmrzne a nebo nastydne. Prosím poraďte. Křeček byl venku snad jen jednou když se vyhříval na Sluníčku. Jinak nikdy a hlavně ne přes noc, nebo déle.

Nejlepší odpověď
bolak

A nebylo by teda lepší dát ven bráchu?

Nic proti ale buďme fér, ten křeček přece nic neproved. Tvůj brácha je ten co s ním má problém… Chytnul bych bych ho za flígr a šup s ním do dílny i s akvárkem. Přece bys nechtěla aby ti křeček nastydnul…

Další odpovědi
Damiana

No, mě přijde, že zrovna teď venku moc nemrzne. Jestli tedy nepíšeš z Grónska. 🙂

Drap

Myslím, že to přežije v pohodě bez újmy na zdraví

Syd

Umrznout by neměl, moh by akorát chytit rýmu, kdy neni zvyklej. Mělo by stačit, když mu dáš do terárka pořádně sena, ať se má do čeho zabalit.

Rozhodně ho ale nedávej do akvárka, natož naplněnýho vodou, křečci zrovna dobří plavci nebudou. Když ti bude připadat promrzlej, můžeš ho nahřát fénem, nebo mu kup zájezd někam k moři do tepla, na Slunce ho příště vyhřívat neposílej, při teplotě vyšší jak 5000°C by mu příště ani supr křeččí skafandr nemusel pomoct.

iceT

A myslíš,že roztoči i alergie na ně zmizí,když přes noc dáte křečka pryč a ráno ho vezmete zpátky?
Já bych křečka vzala a odnesla ho do zverimexu,tam bude v nejlepších rukách.

samicek333

To bych radši zvíře někomu darovala nebo ho můžete rovnou zabít, jinak vám bude pomalu umrzat venku. Ani náš pes, který celý život strávil v bytě, by to bez nějaké nemoci asi nepřečkal, potom je křeček chudák, protože je zvyklý na svou teplotu a pokud se sníží – přestupem zevnitř ven určitě, tak prostě umře.
Ještě jedna věc: napři. morčata by se neměla dávat ven, pokud tam nikdy nebyla, protože nejsou očkovaná a byl by to pro ně šok. Křeček je to samé a nic na tom nezmění ani to, že už byl jednou venku.