Smlouvyzdarm

Nezdají se Vám být naše úřady a celá EU nějak bezzubé v případu odebraných dětí paní Michálkové?

Já jen, že se jedná o naše občany a nikoliv Nory, a tak nevidím důvod proč děti nebyly vráceny našim úřadům k rozhodnutí zda je vrátí biologickým rodičům nebo třeba prarodičům. (Já bych jim zavedl vízovou povinnost a měli by po ptákách v celé EU.....)

Nejlepší odpověď
marci1

Asi to tak jednoduché nebude.
„V soudních řízeních podpořil Michalákovou písemně i český stát. Zástupci vlády už dřív řekli, že Česko nemůže norskou justici ovlivňovat a musí rozsudky respektovat. Pokud matka vyčerpá v Norsku všechny právní možnosti, ČR by ji pak podpořila u štrasburského soudu pro lidská práva.“
Podrobněji: http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/michalakova-neuspela-u-nejvyssiho-soudu-norska-jde-do-strasburku/1444110

Další odpovědi
Drap

Neznáme všechny okolnosti. Pokud vím, tak děti jsou i Norové. Otec je Nor a narodily se tam. Je těžké posuzovat něco, když neznáme názor obou stran a pozadí. Osobně nevěřím tou, že informace z našich médií jsou pravdivé.Osobně se mi paní Michálková z jejich vystoupení taky nejeví jako naprosto spolehlivá a bezproblémová. Pokud někdo nechce mít podobné problémy, měl by děti vychovávat v Česku.

Nuk nuk

Asi je potřeba uvědomit si několik detailů:

První věc – celý případ Michalákových je v tuto chvíli už mediálně tak zprofanovaný, že běžný čtenář a posluchač se už těžko orientuje v tom, co je pravda a co ne.

Druhá věc je, že norský Barnevernet už se dopustil opravdu bezpočtu chyb co se odebrání dětí týče a v některých případech i s velmi kritickými následky. Paní Michaláková nebyla jediná, komu sociálka v Norsku odebrala děti.

Třetí věc, i kdyby se paní Michaláková dopistila něčeho, proč by odebrání bylo adekvátní, Barnevernet přesto porušil hned několik bodů Listiny základních práv a svobod a Úmluvy o právech dítěte (rozdělení sourozenců, znemožnění kontaktu se širší rodinou a vlastí atd . – pozn. děti mají údajně české občanství a otec je také Čech, nikoliv Nor.)

Čtvtá věc – ve většině zemí, včetně ČR, je běžnou praxí, že když už je dítě odebráno biologickým rodičům, náhradní rodina se nejprve hledá v kruhu příbuzných. Cizí pěstoun přijde na řadu, až když se mezi příbuznými nenajde nikdo vyhovující. Ne tak v Norsku, tam biologická rodina nehraje žádnou zásadní roli. I to hraje v daném případě velkou roli při vyjednávání české diplomacie – zatímco z pohledu Čechů je výchova dětí příbuznými (zatím) přirozená věc, Norové ji naopak považují za zbytečnou ař nebezpečnou.

Pátá věc – Norsko NENÍ členskou zemí EU. Norsko tedy nemusí respektovat zákony, pravidla a podmínky, které platí uvnitř EU a na případné nóty může reagovat po svém. Jediné, na co by Norové slyšet měli, je skutečně až rozsudek ze Strassbourgu, pokud by zazněl ve prospěch Michalíkové, protože ten neplatí jen pro EU ale mezinárodně.

dubraro

1/ Když oni politici a úředníci tak rádi berou peníze z Norských fondů … to se pak těžko dělají kroky proti Norsku.

2/ Systém „ochrany“ dětí v Norsku je rozsáhlý organizovaný zločin, poháněný penězi od státu. Když máte vlastní děti, musíte se o ně sami postarat, a to věru není levná věc. A když nedejbože z nějakého důvodu nemůžete děti mít, vydáte za léčení a umělé oplodnění majlant. Když se ale stanete v Norsku pěstounem odebraného dítěte, tak k němu navíc dostanete tolik peněz, jako byste chodili do práce. Takových pěstounů z povolání jsou tam již desetitisíce a zájemců je stále dost. To je síla, která to udržuje v chodu. No a protože sebrat dítě sousedovi se jim přece jenom trochu ekluje, odnesou to v první řadě cizinci.

Smlouvyzdarm

Dnes Seznam přinesl informaci, že staršímu synovi Norové tajně udělili občanství, čili byli to naši občané jak psal již dříve a naše země je nechala „zavléct do ciziny“ a nikdo s tím nic nebyl schopen udělat??? Tak promiňte, ale pokud naši zemi vedou takoví neschopáci tak nevím ..... a my všichni tomu přihlížíme místo toho, abychom naše elity v takovýchto případech přinutili k razantní akci a pak si ještě ve volbách zvolíme takové blbce, kteří se Merklovky ptají co májí říkat ve svém projevu. (Tím myslím Sobotku, který nemá svůj názor a po volbách doufán konečně potáhne)…

Smlouvyzdarm

Nuk Nuk výborné shrnutí. Smutné je právě to jak píšeš, co vše bylo porušeno. Norské soudy tomu klidně přihlížejí a takový postup ještě stvrdí svým rozhodnutím a my i Evropa jsme bezzubí? Proto také píšu o zavedení víz. Noři nejsou v EU a pokud bychom je zavedli u nás, museli by je mít do celé EU a pak by si takové chování rozmysleli, i když samozřejmě vím, že je to utopie. Spíš to směřovalo k rektálnímu horolezectví, které mezi sebou praktikují papaláši. Všichni hájí své zájmy, ale problémy obyčejných lidí je nezajímají. Řeší se následky, ale nikoliv příčina, a to je opravdu smutné.

Smlouvyzdarm

No, to je právě ono – pokud vím tak to Norové nejsou, ale mohu se mýlit. A jsme zase na začátku. Kde je tedy pravda. Informace z médií nemusí být pravdivá. Pak mě napadá otázka třeva proč musím platit službu, kterou jsem si neobjednal, když se tomu nedá věřit (myslím tím veřejnoprávní vysílání). A na co je vlastně Antibabiš, když i veřejnoprávní televize je nedůvěryhodná čím by nás tedy mohla ovlivnit jeho média???