Avatar uživatele
Zlatý

Nezdá se vám, že těch dokumentárních filmů o válce a Hitlerovi je nějak moc?

Všechny na jedno brdo, tytéž záběry, nic nového. Totéž o válce v Tichomoří. Nebyly by zajímavější dokumenty tohoto typu? https://www.youtube.com/…
Odkaz je jen na menší fragment, celý pořad je mnohem zajímavější.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

No chápu tě. Já si taky hrál na sovětského vojáka a ti druzí kluci představovali fašisty. A taky jsem dělal státnice i z politiky a taky po Sametu žasnu, jak jsem byl obelháván a kdo byl vlastně dobrý a kdo špatný. To se mění každý den. Já se na dokumenty dívám když chci a to na youtube. Buďme rádi, že jsou ty dokumenty snad objektivní a historicky podložené. A co bylo natočeno, to se promítá, nebo kopie. Možná, že za pár let se uvolní další fakta. A jak se říká Historia magistra vitae. Historie je učitelkou života, z historie bychom se měli poučit, protože historie se opakuje. Určitě nechceš, aby to tady bylo znovu. Aby se zabíjeli lidi pro jiný názor, rasu, smýšlení a podobně.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, co mě nezajímá, na to mám čudlík na přepnutí programu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Když jsme u války, mně osobně chybí vícero dokumentů o příčinách. Nástup moci NSDAP (opravdu tam nebyl ,,jen" faktor krize, ale také vztahu k republice). Reakce a role politických reprezentací napříč zeměmi. Výmarská republika se u nás vůbec neprobírá. Můj názor.


Avatar uživatele
Registrovaný

Pokud ti nekdo poskytne jine zabery nebo nazor oznacis ho automaticky za nekoho kdo prekrucuje historii takze o co ti vlastne jde? Nebo si prozrel?


Avatar uživatele
Bronzový

To říkám už roky. Nejen to. Hitler, Stalin a druhá světová jsosu jedny z nejčastějších témat (všude). Knihy, časopisy (i ty, které nejsou založené na historii), když se studuje historie, studuje se především 20. století (hlavně Hitler a II. sv.). Plno lidí tvrdí, jak moc se zajímají o historii a jak se v ní vyznají - a přitom se zaměřují jen na 20. století a jsou fascinováni jen Hitlerem a I. nebo II. světovou válkou.

Takovéto dokumenty jedou (nebo alespoň jely) prakticky denně.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Kryšpín

Pokud by dvě třetiny německého národa nedostalo Hitlera k moci tak neměl šanci na výrobu nebožtíků.
Rovněž by Československo nezažilo porcování Evropy Stalinem Churchillem, Roselveltem a tím pádem později socialismus a budování komunismu.

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Byly. Ale zjišťuju, že třeba Američané jsou 2SV doslova posedlí. M ožná je to tím, že potvrdila jejich postavení velmocci, ale také také jejich přístupem k historii: mají minimálně vůči Evropanům trochu mindrák, že ta jejich po poměrna jednoduchá, ale o to víc se v ní pitvají ...

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Kelt: spíš mi šlo o technické možnosti, o kterých se z těch komerčních kanálů nedozvěděli a které nám byly utajeny. Ale jinak máš naprostou pravdu.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

autacek: jako obvykle neodpovídáš na otázku. Tak si šetři klábosnici.

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

Odpovídám ti naprosto přesně, nicméně když jsem ti na tvůj dotaz "pozdrav světu" navrhnul pozdrav slunci, opět jsi naprosto nepochopil, tak že už mě to neudivuje. Říká se chytrému napověz, zbytek už si dopň sám.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Jarin: jde mi o nové informace a jiný pohled.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5140
Zlatý Drap 3223
Zlatý led 2295
Zlatý Kepler 2117
Zlatý marci1 1766
Zlatý ivzez 1397
Zlatý quentos 1279
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 982
Zlatý zjentek 908

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.