Kepler

Nezdá se vám, že těch dokumentárních filmů o válce a Hitlerovi je nějak moc?

Všechny na jedno brdo, tytéž záběry, nic nového. Totéž o válce v Tichomoří. Nebyly by zajímavější dokumenty tohoto typu? https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Rz6gj0ChToE
Odkaz je jen na menší fragment, celý pořad je mnohem zajímavější.

Nejlepší odpověď
Kelt

No chápu tě. Já si taky hrál na sovětského vojáka a ti druzí kluci představovali fašisty. A taky jsem dělal státnice i z politiky a taky po Sametu žasnu, jak jsem byl obelháván a kdo byl vlastně dobrý a kdo špatný. To se mění každý den. Já se na dokumenty dívám když chci a to na youtube. Buďme rádi, že jsou ty dokumenty snad objektivní a historicky podložené. A co bylo natočeno, to se promítá, nebo kopie. Možná, že za pár let se uvolní další fakta. A jak se říká Historia magistra vitae. Historie je učitelkou života, z historie bychom se měli poučit, protože historie se opakuje. Určitě nechceš, aby to tady bylo znovu. Aby se zabíjeli lidi pro jiný názor, rasu, smýšlení a podobně.

Další odpovědi
autacek

Ne, co mě nezajímá, na to mám čudlík na přepnutí programu.

anonym

Když jsme u války, mně osobně chybí vícero dokumentů o příčinách. Nástup moci NSDAP (opravdu tam nebyl ,,jen" faktor krize, ale také vztahu k republice). Reakce a role politických reprezentací napříč zeměmi. Výmarská republika se u nás vůbec neprobírá. Můj názor.

jarin90

Pokud ti nekdo poskytne jine zabery nebo nazor oznacis ho automaticky za nekoho kdo prekrucuje historii takze o co ti vlastne jde? Nebo si prozrel?

DoTazatel

To říkám už roky. Nejen to. Hitler, Stalin a druhá světová jsosu jedny z nejčastějších témat (všude). Knihy, časopisy (i ty, které nejsou založené na historii), když se studuje historie, studuje se především 20. století (hlavně Hitler a II. sv.). Plno lidí tvrdí, jak moc se zajímají o historii a jak se v ní vyznají – a přitom se zaměřují jen na 20. století a jsou fascinováni jen Hitlerem a I. nebo II. světovou válkou.

Takovéto dokumenty jedou (nebo alespoň jely) prakticky denně.

Kryšpín

Pokud by dvě třetiny německého národa nedostalo Hitlera k moci tak neměl šanci na výrobu nebožtíků.
Rovněž by Československo nezažilo porcování Evropy Stalinem Churchillem, Roselveltem a tím pádem později socialismus a budování komunismu.

Pepa25

Byly. Ale zjišťuju, že třeba Američané jsou 2SV doslova posedlí. M ožná je to tím, že potvrdila jejich postavení velmocci, ale také také jejich přístupem k historii: mají minimálně vůči Evropanům trochu mindrák, že ta jejich po poměrna jednoduchá, ale o to víc se v ní pitvají …

Kepler

Kelt: spíš mi šlo o technické možnosti, o kterých se z těch komerčních kanálů nedozvěděli a které nám byly utajeny. Ale jinak máš naprostou pravdu.

Kepler

autacek: jako obvykle neodpovídáš na otázku. Tak si šetři klábosnici.

autacek

Odpovídám ti naprosto přesně, nicméně když jsem ti na tvůj dotaz „pozdrav světu“ navrhnul pozdrav slunci, opět jsi naprosto nepochopil, tak že už mě to neudivuje. Říká se chytrému napověz, zbytek už si dopň sám.

Kepler

Jarin: jde mi o nové informace a jiný pohled.