Avatar uživatele
Zlatý

Nezdá se vám ta smrt v sauně podivná?

https://www.novinky.cz/…
Nejde mi do hlavy, že se ty ženy nedokázaly ze sauny dostat. Stačilo dveře vyrazit (otvíraly se směrem ven). Možná na to neměly dost síly, ale proč nedokázaly rozbít sklo ve dveřích? Pak stačilo zvenčí sáhnout na kliku. Divné, velmi divné.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Kolik z vás chodí do sauny. Já již 35 let.

1. Byly to zřejmě ne moc zručné osoby.

2. To že nemohou ven, zjistily zřejmě až na konci "kolečka", tedy když už toho měly dost a potřebovaly ochladit. Na záchranu jim potom již moc času nezbývalo a zmatkování jenom situaci umocňovalo. Izolační dvojsklo rukou nerozbiješ. Zejména takto malé! Přesto jedno sklo rozbité bylo. Je otázkou, zda nešlo někde utrhnout kus dřeva! Nebo tou klikou!
Nicméně mnoho času na to neměly!

3. Téměř se 100% jistotou by to přežily, kdyby si lehly na zem a hlavy si daly k prahu zmíněných dveří.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nezdá. Nešťastná souhra událostí a je to. Vyrazit dveře neni až tak snadné jak to znáš z amerických filmů. Zvláště bez možnosti rozběhu a značné síly. Zlomení kliky neni nic tak mimořádného. Občas se to stává. A rozbít sklo, pokud se jedná o nějaké pevné , bez nástroje nelze.


Avatar uživatele
Bronzový

Sklo bylo dvojité, stejně jako u plastových oken, bez nástroje nelze tak snadno rozbít. Dveře by asi vyrazit šly, ale to by chtělo spoustu síly a možnost se rozběhnout, v okamžiku kdy toho již máš dost tak též nereálné.
Zajímavá je ta ulomená klika, která spíš vypadá jen vypadená, navíc jestli jste měli v sauně někdy něco kovového, muselo to hrozně pálit. Každopádně s chladnou hlavou se teď vše řeší líp, než kdyby ses v takové situaci ocitl.


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím si, že špatně byly dveře.
Dveře do sauny by se měly otevírat směrem ven (to jediné splňovaly). Také by neměly obsahovat klasický kličkový mechanismus. Měly by se otevřít při jemném zatlačení. (Zdroj: finskasauna.cz)
http://www.domacisauna.cz/

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Jestli bylo sklo dvojité nebo ne se obrázku nedá určit, ale stejně by to nemělo hrát roli. Když je rozbité částečně, muselo to jít i úplně. Součástí sauny bývají i kameny pro polévání vodou a vývin páry. Určitě měly sebou ručník, nebo osušku, přes kterou se dají uchopit i horké předměty. Nevěřím, že v celé sauně nebylo nic, čím by se dalo sklo rozbít, ostatně se jim to částečně podařilo. Připadá mi to, jako by jim někdo ke smrti úmyslně pomohl. Nebo taky mohly propadnout panice, ale v případě hrozby smrti je člověk schopen neuvěřitelných výkonů.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Keplere, jsi člověk, který v sauně nikdy nebyl a mudruješ.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Už tě vidím jak rozpálený kámen bereš do ruky, pokud tam vůbec byl.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Jako obvykle si nic nečteš pořádně. Určitě tam měly ručníky nebo osušku. V sauně jsem byl nesčetněkrát, nevím kde bereš tu jistotu že ne. Ostatně k tomuto případu znalost poměrů v sauně není třebná.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Keplere a jakého druhu tam bylo vytápění ?

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Nevím, nejsem jasnovidec. A co to má společného s otázkou?

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Tak já chodím do sauny kde je běžně teplota kolem 100oC i více. Kolik si myslíš, že by měly teplotu ty kameny. Kameny se totiž dávají na nebo nad topidlo, že ano. Já vím, ty by jsi prošel i zdí.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Už se neztrapňuj a přečti si konečně můj první příspěvek do diskuze.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5115
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2751
Zlatý briketka10 2431
Zlatý annas 2160
Zlatý quentos 1666
Zlatý marci1 1604
Zlatý iceT 1564
Zlatý mosoj 1535
Zlatý tom004 1522

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.