Nezapomněli jste někdo?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/282917-nastal-zimni-cas-pretocte-si-hodiny.html

(Do Aktualit se vkládá tolik privátních malicherností, že alespoň občas je vhodné napravit vyváženost původním účelem s přínosem pro celou komunitu nebo význačnými výročími s celostátním nebo světovým přesahem.

  • Dnes např. Vznik ČSR a výročí Sochy Svobody).

Doplňuji:
Namátkou pár dalších dnešních markantů – viz odkazy níže:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/28­._%C5%99%C3%AD­jen
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Socha_Svo­body
1886 – slavnostně odhalena Socha svobody („Statue of Liberty Enlightening The World“) na Liberty Island v New Yorku, dar Francie Spojeným státům.
1492 – Kryštof Kolumbus přistál na Kubě.
1636 – v Cambridge v USA založena Harvardova univerzita.
1919 – Kongres Spojených států přehlasoval prezidentské veto, začíná prohibice.
ad burak, všichni pochopili rozkliknutím klíčového odkazu, což je tu běžná praxe.
ad bolak – že mluvíš i za manon (a řadu dalších)?
ad led – státní správa to má ošetřeno, rozlišují údaj v letním nebo SEČ, vlaky např tu rozhodující hodinu (02 – 03:00) vyčkávaly na aktuálních nádražích.
Jinak Socha svobody je symbolem Ameriky, (zemi neomezených možností).
O svobodě máš pravděpodobně poněkud zkreslené normalizační představy. Kdys byla naposled v USA? Nikdo se tam neptá ani na barvu pleti nebo věk, rozhodující je, co kdo umí a jakou má kvalifikaci.
Černí mají naopak při vyšetřování zvýhodnění právě na konto antidiskriminace a ze svých řad mají i prezidenta.
(Zatímco u nás kandiduje z menšin jen Tomio Okamura, ale žádného Roma jsem dosud nezaznamenal).
ad quentos – i anglofilové přece mohou mít své mezery („dny“?).

Nejlepší odpověď
Děda Louda

I kdepak. My moderníci máme přece hodiny, které se nastavují a seřizují samy.

Další odpovědi
bolak

Já bych řek že nezapomněl nikdo, dokonce i odpovědi měnily čas, i když teda dost podivným způsobem > http://img.pic­tureup.cz/28102012­/ff80b060504283e8f308e68­a2f03eb6c91b7c6cb­.png

led

myslíte túto udalosť:
„Dne 28. října 1918 zahájila v Ženevě delegace Národního výboru vedená Karlem Kramářem jednání s představitelem protirakouského zahraničního odboje Edvardem Benešem o vytvoření a podobě samostatného československého státu. Téhož dne kolem 9. hodiny ranní se vydali Antonín Švehla a František Soukup jménem Národního výboru převzít Obilní ústav v Praze, aby zabránili odvozu obilí na frontu. Poté se rozšířila zpráva o uznání podmínek míru Rakousko-Uherskem.
Podmínky obsahovaly i uznání autonomie národů Rakousko-Uherska, které si lid vyložil jako uznání nezávislosti. Tato zpráva se stala impulsem k živelným demonstracím, při nichž lid jásal v ulicích a ničil symboly Rakousko-Uherska. Na večer téhož dne vydal Národní výbor první zákon, „zákon o zřízení samostatného státu československého“. Tentýž den byli do Národního výboru přibráni 4 slovenští zástupci, zástupci Němců a Maďarů nebyli přizvání.“

asi máte na mysli Sochu Slobody, dar Francúzov USA, žiaľ, tá socha ale je aj symbolom neslobody v USA. Veď dodnes tam niektorí občania nemajú rovnocenné práva s bielymi.
Doplňuji:
Ťažkosti asi majú policajti: kedy im oznámili nehodu? O 02 hod alebo o 03 hod? Ak oznámili o 02, prečo to poslali nehodovke až o 03 hod?

hanulka11

hodiny mám přetočené a vše šlape jak má

anonym

to že byl vznik ČSR vím,ale nevím nač přesně se ptáte,novinky cz,čtu hned ráno,také na seznamu je upozornění

manon

Ty bláho, zapomněla. Na to výročí Sochy Svobody jsem zapomněla totálně :)

quentos

na výročí vzniku ČSR jsem nezapomněl, výročí Sochy svobody je pro mě jako pro anglistu kupodivu novinka ;{)> no a den posunu času naštěstí od jisté doby píšou do kalendáře, takže na to se zapomenout nedá

RyuzakiKate

Nezapomněla, ale víš,co je zajímavé? Když se to vracelo o hodinu zpátky, tak jsme se z druhé na třetí hodinu nacházeli v časoprázdnu! :)

beer

Již několik let na změnu času zapomenout nemohu.
Na ruce nosím hodinky a ty jsem totiž snad ještě nikdy na letní čas nepřetáčel, takže mám stále SEČ. No a ve všech mých „mašinách“ se to změní samo ))

anonym

Nezapomněli. Mne tím rozčilovat už včera známý z Ostravy. O půl sedmé večer tvrdil, že je půl šesté. Nakonec z něj vypadlo, že už si preventivně posunul čas. Nechtěl to nechávat na 3 hodiny ráno.

Damiana

Nezapomněla, naopak jsem si to ještě užila. Plesali jsme o hodinu déle!:-)

manon

Dr.Axl: Kde kdo za mne mluví? Vyřídím si to s ním :)

led

ad dr.Axl
1 – pripomienky sa píšu do diskuzie, nie je to náhodou podľa kódexu tak?
2 – je zaujímavé že u iného nepoznáte odľahčujúci humor – „Ťažkosti asi majú policajti:“. Žeby tu platilo, na vtipy a parafráze som tu len ja (Dr.Axl)?
3 – nie je to tak dávno, bolo to tesne pred pádom Dvojičiek – pár dní, bývala som tesne na hranici s Harlemom.
Chodím do zahraničia pracovne, nie na výlety. Mám teda možnosť, ktorú využívam, pozorujem a stretávam sa s ľuďmi na rôznych miestach a v rôznych situáciách.
4 – zjavne ste si neuvedomili, že obyvateľstvo USA je mnohonárodné a pestrofarebné, nie sú tam len černosi. Naozaj nikto sa nikoho nepýta, najprv sa pozrie na dotyčného a potom ak uváži, zisťuje čo vie – nehovorím o tých lepšie živených. Hovorím o bežnom občanovi, prípadne menej zarábajúcom.
Antidiskriminačný zákon, ano, je hrozbou pre podnikateľov, ale napriek tomu sa dá obísť a obchádza, tak isto, ako sa obchádza aj v našich štátoch. Ale prestaňme o farbe.
Poďme na jednoduchšie, základné právo. Môže byť v USA zvolený za poslanca či už regionálneho, alebo i vyššieho, človek, ktorý má príjem len na základné prežitie? Podľa ústavy ano, ale v skutočnosti? Nehovorte, že kdo chce, dokáže všetko, nie je to vždy pravda. Záleží aj od podmienok, ktoré človeku dáva spoločnosť.
Toto nie je žiadna komunistická, či moderne bolševická rétorika. To sú fakty.
Prepáčte moje rozčarovanie z vášho úzkeho klapkou uzavretého pohľadu. Ale ako sa hovorí: Sýty hladnému neverí.