Nezaměstnanost rapidně klesá, je nedostatek zaměstnanců na všech pozicích, jak to?

Platy podle opravdového průměru stále nízké. Dle slov analytiků je potřeba přijmout, například z Balkánu (cituji z Tv zpráv), větší množství kvalifikovaných lidí na práci. Už se v tom nevyznám. Kdy, kde a koho?

Nejlepší odpověď
orwell

Ty ještě věříš našim veřejnoprávním médiím a analytikům? Má ty svatá prostoto! Asi před půl rokem ve zprávách na ČT1 byla uvedena informace, jak naše skomírající a 25 let brečící zdravotnictví náhle, jako mávnutím čarovného proutku, povstalo z popele a začalo hospodařit s přebytkem! Bylo třeba nakrmit uši lidem, co upozorňovali na uvolňované miliony jinam, zatímco zde jsme vybírali víčka od „petek“ na naše děti. Zapátrej v minulosti! A tak je to se vším… Jde-li o přijímání uprchlíků, je třeba masírovat lidem mozky spoustou volných míst, nedostatkem lidí, rostoucím průměrným platem, úžasným hospodářským vzestupem, atd. Ty to někde kolem sebe vidíš? Když přijde na věc, přidají důchodcům na půl rohlíku denně.

Další odpovědi
Kepler

Ne, není nedostatek na všech pozicích. Schází jenom manuelos, co jsou ochotní pracovat za minimální mzdu. Skutečný nedostatek a poptávka je po lidech, co něco umí. Je to zajímavé, ale patří sem i číšnici, kuchaři, řidiči. Skoro nikdo není ochoten je patřičně ocenit a v tom dělají chybu.

Později doplněno: na druhé straně jsou u nás podhodnoceni i dobří lékaři. Tak opouštějí za výdělkem ČR a na jejich místa přicházejí horší lékaři z východu, vč. SR… Nic proti Slovákům.

mosoj

Na pozicích o které jde se vyšších platů nedočkáš. V kapitalismu určitě ne a v socialismu byly nízké platy i na těch vyšších pozicích. Tak si vyber.
V kapitalismu jde pouze o přežití a to přežití ty platy zajistí. Navíc můžeš cestovat. Paráda , že.

lexx

kecy v peci…není (náhodou teda) zas před volbama a třeba zblbnout nešťastné ovčany ? kdo zaměstná VŠ, SŠ po čtyřicítce ? to nejsou lidé, že jo, ať chcípnou hlady pod mostem, tak.

GM

Lexx – už zase brečíš? Jak si kdo ustele, tak si lehne. Bez práce nejsou koláče.

Kepler

Orwell: mimořádný a vymírající druh Homo Nonsapiens! Díky za příspěvek.

mosoj

Neznám Ukrajince který nepracuje.
Lékaři ? Halt zavedeme platbu u lékaře. Vždyť vám vadilo i těch 30 kaček !!!
Bude to víc.

mosoj

Mají auto, koupili si byt. Jejich děti mají všechno co potřebují , koupili jim harmoniky a chodí do hudebky. Nejsou to žádní vysokoškoláci.