Nezahájené tr. stíhání

pred 11 lety jsem se dopustil tr cinnu podvodu nikdy nebylo zahajeno tr stihani firma ve ktere jsem jednatelem je stale v obchodnim rejstriku-ovsem jiz od zalozeni a nasledneho podvodu dale nefunguje–nikdy nebylo ani placene soc a zdravotni zamestnancum teto firmy ktera nefunguje jiz 10 let–vztahuje se na toto promlceci lhuta pokud nikdy policie nepodala tr oznameni i v pripade kdy jednatel zije trvale v zahranici–dekuji

Odpovědi
atriplex

Promlčecí lhůta běží od okamžiku spáchání trestného činu, nikoliv jeho oznámení. Promlčecí lhůta se liší podle výše škody. Pobyt pachatele mimo území republiky se do lhůty promlčení nezapočítává.

Podrobnosti v trestním zákoníku. Vy se však musíte řídit starým trestním zákonem, nikoliv novým.