uccello

Nezačínají to lidi s geocachingem přehánět?

S pořízením nové GPSky na turistiku jsem se podíval i na web této zábavy. Docela mě překvapil počet kešek jen v mém okolí. V některých lokalitách musíte o ně doslova zakopávat nebo jsou pod každým kamenem. Nemluvě o tom, že když se to umístí někam do lesů mimo stezky, asi to není úplně dobrý. Zanáši se tam akorát bordel. Nějak to pro mě ztratilo význam. Krom toho by se dnes měli milenci, než vyrazí do přírody podívat nejdřív na mapu kešek, aby je tam nějaký „kačer“ nevyhmátl. :)

Nejlepší odpověď
autacek

Přílišná publicita a masovost nepřispívá žádné zábavě, resp. koníčku.

Myslím že o této zábavě vím relativně hodně a není to tak zlé jak popisujete, v každé komunitě lidí se najdou dobří i špatní, nicméně kačeři nejsou zpravidla ti, kteří by dělali na místě bordel, naopak se snaží místo uchovat i pro ostatní návštěvníky, kteří tam přijdou po nich. A co se týká návštěvy lesa, pěšinky dělá i lesní zvěř a houbaře byste klackem též nehnal. Pokud k tomu máte něco víc, klidně mi pošlete soukromou zprávu, pro každého tato zábava rozhodně není, ale pro ty, co jí propadnou, to může být dokonce náplň života ;)

Další odpovědi
anonym

GC nejen pobaví, ale hlavně má poukázat na zajímavá místa. Takto jsem objevil úžasná místa, o kterých jsem nevěděl. Že je to spojené s hledáním kešky je takový bonus.

iceT

Díky této otázce jsem zase o něco chytřejší,protože jsem pojem geocaching do dnška neznala.Může to být zábavné.

anonym

Na pár keškách kolem Prahy jsem byla s přítelem. Je to zcela určitě sport rozmáhající se a je chválihodné, že tomu tak je. Člověk, který se geocachingu věnuje musí být poměrně zdatný fyzicky, ale musí také logicky uvažovat, umět počítat, musí být schopen číst v mapách, umět se orientovat v terénu atd. Není to sport pro pohodlné.
Osobně si myslím, že je dobře, že si někteří lidé dokázali najít takovouhle náplň času. Je to rozhodně zdravější zábava než sedět celé dny u počítače, nebo v hospodě.
Milenci holt musejí počítat s tím, že když si vyrazí do přírody, tak tam mohou natrefit na kohokoliv jiného, kdo si do přírody vyrazil rovněž, byť za jiným účelem.