Smackdown

Než příjdou volby, máme plno medu kolem pusy, zůstáva ten med i po volbách?

Demagogie a ovlivnění lidu.

Odpovědi
orwell

Někdy i zůstává, ale dovnitř se nedostane. Ale celkem úspěšně si zvykáme a popravdě ani plnění slibů moc neočekáváme. Z dobře informovaných zdrojů vím, že zároveň se sliby jsou připravována i zdůvodnění, proč to či ono nešlo splnit. Slibem přece nezarmoutíš. Např. zvýšení mezd a důchodů (pokud k tomu vůbec dojde) má vždy za následek růst cen, ale co je horší, likvidaci části úspor, pokud je lidé vůbec mají. A o tom se naši politici jaksi vůbec nezmiňují. Pokud jsem si za socíku naspořil za 20 let z běžné výplaty mé i manželky dejme tomu 80 000,– (a to jsme se museli opravdu dost snažit), co si z nich dnes mohu dovolit pořídit při dnešních cenách, průměrné měsíční mzdě přes 30 000,– a prakticky nulových úrocích ze vkladů v bance. Pokud náhodou nějaké jsou, nepokryjí ani inflaci. Pak si šetři na stáří…

Kryšpín

Záleží jak je stádo poslušné a nezapne mozek a ještě k tomu třetina voličů nevoličů, kteří nechodí k volbám a je jim šuma fuk, zda bude vládnout velká slibotechna, střední, nebo menší slibotechna