Avatar uživatele
roxy52

Nevyřešitelný problém

Taky Vás zaměstnavatel tak okrádá ?? Nejhorší je,že nikde není dovolání.A jemu to taky nikdo neřekne,bo májí všichni strach o práci.Je mi z toho na nic.
Doplňuji:
Teda Dagry,to je síla!Ale bohužel to tak dneska je.Proto říkám-zlatý komančové.Teda jen na něco.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda před 5071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dagry

Panenko, tak to se má tvoje kámoška ještě dobře, že má i pauzu a můžete jít na oběd nebo si prostě jen tak odpočinout. Já dělám ve fabrice u stroje 8 h bez nároku na přestávku o sednutí u stroje nemluvě a některé ženské ze strachu radši ani nepijou, aby nemusely jít na záchod !!! To je úplná katastrofa. A protože se tam nejvíc hlasitě ozývám víceméně jenom já, tak čekám kdy mě za to moje „držkování“ vylijou. Otroka ze sebe dělat nenechám a nejít ze strachu ani na záchod tak to už je teda moc.
Doplňuji:
A ještě mám jednu zkušenost. Pracovala jsem 4 roky u soukromníka (kamarád mého bývalého manžela), dělala jsem v prodejně a pak vedoucí velkého skladu. A protože v tom skladu se netopilo a byla tam opravdu velká zima tak jsem pochopitelně chodila častěji na záchod (opět ten záchod) a milý „kamarád“ mi řekl, že mu zaplatím odvoz žumpy za to, že tak často chodím na záchod !! Tak jsem od něho prchala do fabriky… no to jsem si pomohla.

Upravil/a: dagry

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Já si myslím ROXI že v tomto jsou všichni zaměstnavatelé stejní.Práce chcou hodně ale přidat to né já sice pod žádným zaměstnavatelem nedělám ale slyším to od kámošek které si stěžují jak musí dělat přes časy a stejně jim to nezaplatí.Takový postoj zaměstnavatelů vůči zaměstnancům se mi vůbec nelíbí.Kámoška tá mu nic neřekne ,protože kdyby mu něco řekla je bez práce.Jednou jsem za kámoškou byla v práci měla polední přestávku tak jsme se šli spolu najest.Do práce přišla o minut později a už u jejího stolku stal zaměstnavatel který jí řekl,že by si měla hlídat hodinky aby věděla kdy se má vracet do práce že ještě jednou tak jí vyhodí,že na její místo čeká dalších 5 zájemců.Nestačila jsem se opravdu divit co jsem od něj slyšela.
Doplňuji:
o 5 minut později

Upravil/a: panenka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

dagry : Sama nic nezmůžeš ? Máte odbory ? Domnívám se že ne. A jsme u jádra věci. Typicky česká vlastnost starat se jenom o sebe a závidět všem. Tato doba tuto vlastnost ještě zvýraznila. Kdyby byly odbory ,musí zaměstnavatel sepisovat kolektivní smlouvu s odbory a zde se již dají prosazovat určité věci ve prospěch zaměstnanců.

Jinak zdravím ponocující sovy mezi které určitě patřím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Dokonce jsem slyšel,že zaměstnanec musí omezit pití,aby nechodil tak často na záchod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dagry

Oskare, tak v mém případě teda nevím kdo má smůlu, protože já při té hoňce a otročině vypiju denně na směně 1,5 – 2 l minerálky !! Takže takovýto stupidní zákaz si můžou vyhodit z hlavy. Ale jak už jsem psala, u nás takový zákaz „zatím“ ještě nikdo nevydal, ale baby se toho už teď striktně drží.

před 5070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dagry

Mosoji, odbory máme, kolektivní smlouvu taky… a k čemu to jako je? Já jsem z odborů vystoupila, protože krmit tam z mého platu darmožráče předsedu.. nemíním. Je to mladý kluk, který byl zvolen před půl rokem, takže ten „jede s vedením tak jak oni pískají“. A my jsme v našem městě jediná velká fabrika, která jede, takže proto ta buzerace a strach lidí.

před 5071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Je to škoda, že jsi vystoupila. Všechno to nedodržování ZP bych přes toho mladého řešil. Ne přes zaměstnavatele, tam pochodíš se zlým. On je povinen se členům odborů zodpovídat a dá se vznést stížnost na odborovou komoru.

před 5071 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek