BratrCukr

Nevyplacená odměna za spolupráci – kam se obrátit?

Od 15. srpna do 15. října jsem pracoval v jisté realitní kanceláři. Spoluprácce byla na živnostenský list. Byla domluvená „fixní“ odměna plus provize za uzavřené obchody. „Fixní“ odměna měla být vyplácena při splnění podmínky – určitý počet telefonátů a schůzek s potenciálními klienty. Konkrétní počet však nebyl domluven – měl být uveden v provizní příloze ke smlouvě o spolupráci. Tuto přílohu jsem však za celé dva měsíce spolupráce nedostal ani k prostudování, natož pak k podpisu. Když už mi došla trpělivost a spolupráci jsem ukončil, byla mi vyplacena odměna pouze za polovinu srpna, už však ne za září a polovinu října s odůvodněním, že jsem měl málo schůzek a telefonátů. Mohu se nějak domoci svých peněz? Kde začít? Vím že nejlépe se obrátit na právníka, to je však nad mé finanční možnosti a příliš rizikové vzhledem k výši sporné částky. Žádám jen obecnou radu, kam se obrátit, zda to má vůbec smysl a kde získat více informací. Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš požadovat jen to, co máš napsáno ve smlouvě. Pokud smlouvu máš / ústní dohoda sice platí stejně, ale beze svědků ji neprokážeš/, můžeš podat i trestní oznámení. Pokud smlouvu nemáš, máš tedy smůlu.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… máš to pro příště: život je nejlepší škola,akorát školné je příliš drahé >>> nic si nepodepsal,nic neprokážeš,zbylí „loajální“ zaměstnanci ti to určitě nedosvědčí …