wM

Nevyplacená část brigády

Během prázdnin jsem byl na brigádě a zaměstnavatel mi odmítá vyplatit část mzdy, cca 1800 Kč. Mám nějaké možnosti jak to z něj dostat, nějaké nahlášení na UP či podobně?

Nejlepší odpověď
brillant

V případě většiny nekalých praktik se jedná o nedodržování povinností zaměstnavatele vyplývajících z právních předpisů v pracovněprávních vztazích a Vy se můžete obrátit na příslušný oblatní inspektorát práce. Kdo podal stížnost se Váš zaměstnavatel nedozví.

http://www.pro­pusten.cz/info/flig­ny/inspektorat_pra­ce.html

Další odpovědi
Drap

Pokud máš smlouvu, a můžeš vše prokázat, tak jedině soudně. Otázkou je, zda se takováto sumy vyplatí soudně vymáhat. Může se to táhnout i dost dlouho. Bohužel spousta firem spoléhá na to, že pro tak malé částky se s nimi nikdo soudit nebude. A i kdyby, tak je nečeká žádný velký postih