bolak

Nevydělala by si na sebe policie sama, kdyby nabrala víc lidí, kteří by měli za úkol jen pokutování řidičů?

Myslím k těm co už teď fungujou, kdyby se prostě nabralo takovejch 5.000 strážníků, kteří by měli jediný úkol, měřit rychlost aut na určitých úsecích, případně provádět namátkové kontroly a kontrolovat jestli někdo neparkuje kde nemá.

Kolik vůbec stojí všechny složky policie ročně? A kolik vybere průměrně 1 policajt na pokutách za hodinu čumírování?

Že by se prostě změnil celý systém, a neplatili by policii všichni z daní, ale tímto způsobem vlastně jen lidé kteří porušují zákon. A jako bonus by byl pokles nezaměstnanosti o tyto nově přijaté strážníky.

Nejlepší odpověď
Psychotic

A neřval by hned každý „Policejní stáááát!“

Tedy alespoň každý, kdo neví, co „policejní stát“ znamená.

Ale k otázce: Lidé porušují zákony, jen když si myslí, že jim to projde. Kdyby každý věděl, že na každém rohu stojí policista, možná by peníze za vybrané pokuty dokonce klesly… a kdo by ty nové policisty pak platil za to postávání a vrtání se v nose?

Nemluvě o tom, že policie má neustále podstav, protože není dost vhodných kandidátů. Takže kde bychom ty nové policisty nabrali? Museli by začít přijímat do sboru lidi, co neuběhnou ani dva kilometry bez infarktu nebo sotva vychodili základku… a k čemu by takoví policisté byli? Víc škody než užitku.

Ale líbí se mi Vaše uvažování. Neortodoxní 🙂

Další odpovědi
suaeda

V některých městech se na sebe takto snaží vydělat městská policie. Mají hlavní náplň dávat botičky a pokutovat. A jak jsem se dověděl tak za rok to děla docela slušný obnos.

klumprt

Když by policajt musel vybrat na svůj plat, na platy policajtů, jejichž činnost nespočívá ve vybírání pokut, ale např. v sepisování spisů, a na platy policejních managerů, na benzín, na investice, na provozní náklady atd. tak by se pokuty musely rapidně zvednout. Např. tak, že za 80 kmh na padesátce by už řidiči propadl veškerý majetek.
Pak by to možná chvíli fungovalo, než by začali všichni jezdit jak pos**ní nebo rovnou emigrovali do Běloruska.

lexx

dej se k políšům a uvidíš sám, platí dobře ale nevezmou každýho joudu

Mravenec

Jak to čtu odpovědi jsou celkem vedle. Řada lidí vidí strážníky jako pobudy kteří se objeví jen na pokutu. Lidé kteří (ne zrovna zde) tvrdí, že noční služby prospí se hluboce mýlí (Mrkněte třeba na Youtube „Dokumentační skupina“ jsou tam záběry z denních i nočních hlídek kolegů Praha 7,15,6,4… ) Kolik vybere průměrně za hodinu ? To by ta pokuta musela trvat 5minut. Nedávno jsem měl tenhle případ : Paní parkovala na přechodu, zavolali jsme rovnou odtahovku, ta přijela po třičtvrtě hodině, tu jsem bohužel čekali v autě, když se konečně odtahovka odhodlala to auto zvednout, přiběhla zdešená paní, že už by ráda odfrčela. Tak jsme odvolali odtahovku, začali vypisovat pokutu (20min. kvůli kontrole dokladů apod. věcí). Pak si paní umínila že si musí skočit pro peníze, které „pochopitelně“ nemá u sebe. Po 15 min. přišla, zaplatila. Takže za „hodinu čumírování“ jsme vybrali 300Kč. Pěkný ne ? Mimochodem, botičky, pokutu a tyhle vedlejší věci nejsou náplní MP tak obrovskou. Řešíme otravné bezdomovce, žebráky kteří nevhodně obtěžují, napadení, rvačky, stížnosti občanů a dalších milion věcí se kterýma si státňáci obratně neporadí. Já někdy pokuty odpouštím. 😉

Doplňuji : Někdy jsou krásné kuriozity které musíme řešit… "Dobréj, mě tady hrozně vadí, naprosti cinká kulička v takovým tom stolním fotbálku, prosím zatkněte je. (Tohle taky musíme řešit, řešíme každé oznámení). Nebo třeba že na kapři na Vánoce se zabíjet nesmí, že to je obrovské týrání ať jdeme postřílet prodejce........ 😉