jablko

nevratná kauce

je možné si do pronájemní smlouvy dát nevratnou kauci nebo je taková kauce nezákoná děkuji za odpověd'

Nejlepší odpověď
anonym

U předchozí otázky, kteros mezitím uzamkla, je v druhém odkazu (ipravnik.cz), přesná citace kauce i možnost ji použít.
Mimo jiné je tam podmínka písemného uznání pohledávky.
Takže 1. krok je písemně vyzvat nájemce k předání bytu a podpisu předávacího protokolu, kde jsou i uvedeny závady.

Další odpovědi
Berušinka

Už jsem se s tím setkala, tak to nezakonné asi není. Lidé musí mít nějaké peníze na byt, aby se nestalo, že noví nájemníci zmizí uprostřed měsíce a kdo by to pak platil.