Janula

Nevl.otec na mě přepsal družst.byt,je nemocný,teď jsem vlastníkem já,platí to i na vybavení bytu ?

dr.byt
vlastník
byt

Nejlepší odpověď
standa

Nevím co máte přesně na mysli zmiňovaným „přepsáním“, ale protože se jedná o DRUŽSTEVNÍ byt, tak je vše trošku jinak než si myslíte.

V tomto případě je totiž byt ve vlastnictví nikoli vaše nevl.otce, ale bytového družstva. Otec je ´pouhým´ nájemcem.

A nájemce nemůže učinit bez součinnosti s vlastníkem (tedy byt.družstvem) v podstatě žádný zásadní úkon…

Pokud ´vybavením bytu´ máte na mysli neoddělitelné součásti jako např. kuchyňská linka, vestavěné skříně, vodovodní baterie, topidla, radiátory apod…, tak vlastnictví k těmto věcem přechází spolu s vlastnictvím bytu

Pokud máte na mysli jiné movité (samostatné) věci jako např. lustry, koberce, nábytek, lednička atd., tak tyto věci vám nevl.otec skutečně může darovat či jinak přenechat…, ale takto to asi nebude, že ?