Stefan8888

Nevíte, zda se vyskytuje někde v blízkosti Kolína černý bez?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jste neviděli někde v blízkosti Kolína bez. Jen bych chtěl, aby nebyl přímo u silnice. Předem děkuji za odpověď.

Jestli byste byl tak hodný a zaslal byste mi souřadnice. Tak mi to vadit nebude

Nejlepší odpověď
Klaproth

Černý bez je extrémně vzácná rostlina a v širokém okolí Kolína se nevyskytuje.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Kdekoliv v blízkosti vody. Mám pocit, že je teď všude, ale šla bych urychleně na sběr, v teplejších oblastech už bude asi odkvetlý.

Drap

Téměř u každé cesty v polích a v lese.

ahold

A nechceš poslat přímo souřadnice, abys neztrácel čas procházkami po okolí?
😁 😁 😁

Kepler

Černý bez jsem neviděl nikde v ČR, dokonce ani jenom nahoře bez. Úplně bez jenom na nuda plážích, ale jenom bílé. 🙂
Ale jinak to není žádná vzácnost. Jak píšou kolegové, chce to procházku.
Lze jej najít na vlhkých lesních mýtinách, na kamenitých místech, v roklích, na mezích, u cest a na rumištích. V přírodě roste volně na světlých i polostinných místech. Vyskytuje se též hojně na venkově na plotech a domech a v zahradách.
(wiki)