annas

Nevíte, zda Karel IV. opravdu zakázal ženám vstup na Karlštejn?

Nebo je to legenda?

Nejlepší odpověď
hanulka11

V minulosti si lidé mysleli, že Karel IV. zakázal ženám přístup na celý Karlštejn. Dnes už víme, že se zákaz týkal jen jeho malé části, kaple svatého Kříže (i dnes je vstup do ní omezen na málo návštěvníků ve skupině a cena této trasy tomu odpovídá).

Zdroj: http://hudba.net-mag.cz/?action=ar­t&num=576

Další odpovědi
vagra

Jde o legendu.Podle historiků,takový zákaz neexistoval.
Zákaz se týkal pouze kaple svatého Kříže, kde byl vstup povolen jen se souhlasem císaře.
Nařídil,že tam nikdo nesmí pobývat s ženou.

Zdroj: V.E.

fofbal

Jedná se pouze o filmovou legendu