zjentek

Nevíte, z jakýho materiálu jsou koule/kola tohoto vozidla?

AZbuku neznám, nenávidím komunisty.

http://24gadget­.ru/1161052347-motocikl-so-sfericheskimi-kolesami-7-foto.html

Nejlepší odpověď
dubraro

Z uhlíkového vlákna a laminátu, pokryté vrstvou gumy.

Zdroj: https://gizmo­do.com/5942186­/spherical-wheel-motorcycle-makes-it-easier-to-dangerously-weave-through-traffic

Další odpovědi
dudu

Studenti na univerzitě v San Jose pracují na projektu elektrického motocyklu s kuličkami místo konvenčních kol. Takové řešení umožní vozidlu pohybovat se libovolným směrem. V krátkodobém horizontu poskytne pohodlné parkoviště a později umožní plné otáčení podél své osy při vysoké rychlosti a další triky. Momentálně je rám motocyklu, koule s uhlíkovými vlákny s gumovým povlakem a jejich pohony již připraveny pro testování při nízkých rychlostech

mzm

Co má azbuka společného s komunisty? Byla tu dřív jak oni.
https://newatlas­.com/spherical-drive-system-omnidirectional-electric-motorcycle/24095/
ale z čeho jsou ty koule, to jsem se taky nedozvěděl, ani v ruštině ani v angličtině…

Mc Merkurion

… o materiálu se tam nepíše …

aliendrone

V článku píší > углеволоконные шары с резиновым покрытием
tedy:
koule z uhlíkových vláken pokryté gumou. Laminát nam nevidím. ;)

mzm

Podle mě je to ale jen hříčka. Má to sice úžasné manévrovací vlastnosti, ale pohon třením je „fuj“, brzdit to taky nebude úžasně a bude tam tolik problémů, že kdyby tam dali std kola, která se jen mohou natočit, tak to vyjde jednodušeji a levněji. Prostě hračka s gyroskopy a procesory…

dubraro

aliendrone:
V mém zdroji se píše: „spherical wheels made from carbon fiber and fiberglass covered in industrial rubber“.
Fiberglass je sice doslova skleněné vlákno, ale také se tak říká laminátu. Správnější překlad by asi byl „laminát z uhlíkových vláken“.

aliendrone

No, já jsem jako zdroj použil to, na co odkazuje dotaz.
Asi nejvhodnější termín na kterém se jistě shodneme je „kompozit“. ;) :D