.m.a.t.a.

Nevíte v jakém slohu byl postaven ŽIDOVSKÝ HŘBITOV ???

Doplňuji:
Nevíte v jakém slohu byl postaven ŽIDOVSKÝ HŘBITOV v Praze ???

Nejlepší odpověď
anonym

V Praze je několik bývalých židovských hřbitovů. Žádný hřbitov není „vystavěn“- jedná se místo, které se využívalo i po několik staletí, pouze na náhrobcích, hřbitovních kamenech, hrobkách a jiných hřbitovních stavbách se mohou odrazit prvky toho architektonického slohu, ve kterém vznikly (typ písma, použitý stavební materiál, různé typy a materiály ozdob atd.).
Původní nejstarší židovské náhrobky byly jednoduché, většinou pískovcové desky s tesaným písmem. Později mnozí
renomovaní řemeslníci a umělci (od dob renesance, baroka a dále) pracovali
na žádost zámožnějších židovských rodin a Židovské obce na hřbitovních stavbách, náhrobních kamenech, pomnících, kaplích ap.

Další odpovědi
annas

1. Hned u stanice metra trasy A Želivského mezi ulicemi Želivského a Nad vodovodem se nachází Nový židovský hřbitov (1891) v byl od počátku řádně rozdělem na hřbitovní pole, která byla postupně zaplňovaná hroby, takže procházka hřbitovem je i přehledem jednotlivých po sobě jdoucích slohů hrobek a památníků mrtvých: od novogotiky přes novorenesanci, pražskou a vídeňskou secesi, přes klasicismus, purismus a konstruktivismus až k současnosti.

http://www.pra­guewelcome.cz/cs/pa­matky/pamatky/top-pamatky/40-novy-zidovsky-hrbitov.shtml

2. Nový židovský hřbitov na Olšanech, známý též jako Nový židovský hřbitov, tvoří samostatnou část komplexu Olšanských hřbitovů v Praze na Žižkově. Rozkládá se mezi ulicemi Jana Želivského a Izraelská na ploše 101 430 m2. Svou rozlohou a počtem náhrobků je největším židovským hřbitovem v České republice.. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Na hřbitově se nacházejí dvě obřadní síně. Původní novorenesanční síň, jež stojí na nejvyšším místě hřbitova při hlavním vstupu do areálu, navrhli architekti Bedřich Münzberger a Alfons Wertmiler a byla postavena v letech 1891–1893.[2] Za ní se nachází takzvaný dům očisty bejt tahara a márnice v klasicistním stylu,[2] jež sloužily potřebám pohřebního bratrstva.

Druhá obřadní síň se nalézá v nové, východní části hřbitova. Pochází z roku 1933 a ve funkcionalistickém stylu ji navrhl architekt Leopold Ehrmann.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nov%C3%BD­_%C5%BEidovsk%C3%BD_h%C­5%99bitov_na_Ol%C5­%A1anech

3. Starý židovský hřbitov
Architektura i výzdoba náhrobků podléhala dobovým slohům a movitosti objednavatelů. Náhrobní kameny ve slohu gotiky až pozdního baroka, jsou vesměs kamenné, vyrobené ze žuly, pískovce nebo mramoru.

http://www.atlas­ceska.cz/praha/sta­ry-zidovsky-hrbitov/

Doplňuji:
Bod 1 a 2 – v každém zdroji jsou o Novém židovském hřbitově uvedené některé informace navíc.