Likafina

Nevíte prosím někdo, co je to satyna?

Našla jsem to u závěsných tyčí nebo u kořenek – je tam satyna a u jiné chrom. Je to asi nějaký druh úpravy, ale jak se liší třeba od chromu, kromě ceny? Vysvětlí mi někdo ten pojem?

Moc děkuji za odpovědi 🙂
Doplňuji:
Pájo: To jsem našla také toto a právě mě zajímá v čem je ten rozdíl a co to přesně je, ani na googlu není definice a ani v čem je rozdíl, oproti chromu třeba. Ale děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
Pájo

Nejspíše je to materiál (?)
Našel jsem např. kategorii mosaz a satyna (u garnyží).
V polštině se jedná o satén…
Opravdu přesně nevím.
Doplňuji:
Jde o kvalitní povrchovou úpravu „jako satén“.

Další odpovědi
manon

Bude to mít souvislost s tím saténem. Odstíny chrom-satyna, nikl-satyna…někdy psáno i satina.
http://www.svi­etidla.com/ren­dl-profesional/svi­tidlo/redit-+-bagus-+-disc-+-satina/sada.html?id=116­77
V odkazu je satina, na stránce uvádějí barva bílá/satén. Řekla bych, že je to ten odstín se saténovým vzhledem na rozdíl od lesklých třeba. Berte to jako názor :)