AnnMary

Nevíte prosím, jestli musí vysokoškoláci(nejen z policejních VŠ)absolvovat „přijímací zkoušky“, když se hlásí k policii?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Samozřejmě, jsou fyzické testy, lékařské prohlídky, psychologické tes­ty.

Z policejní akademie nemusí jít hned dělat policistu, ale třeba asistenta státního zástupce něbo nějakého asistenta u soudu

Další odpovědi
Drap

Pro složky ministerstva vnitra jsou stanoveny určité psychické a fyzické podmínky, které musí uchazeči splňovat. Na policejních školách jsou tyto schopnosti kontrolovány jak při přijetí , tak v průběhu studia.