annas

Nevíte,proč zlí jazykové tvrdí,že houslový virtuóz Niccolo Paganini byl spolčený s ďáblem?

Děkuji i za případný odkaz.

Nejlepší odpověď
iceT

kvůli svému vzhledu a geniální hře na housle

O Paganinim se traduje mnoho historek, dnes ale nelze zjistit, jestli stojí na skutečných základech. Na jednom koncertě prý hrál tak vášnivě, že přetrhl tři ze čtyř strun, přesto dokázal koncert dohrát na nejnižší struně G. Podle další varianty tohoto příběhu mu je někdo před koncertem úmyslně nařízl.
Kvůli svému neobvyklému vzezření (částečně zapřičiněnému Marfanovým syndromem) a kvůli naprosto neobyčejné genialitě při hře na housle byl mnohými lidmi obviňován ze spolčení s ďáblem, po smrti mu byl dokonce z tohoto důvodu odepřeno pohřbení na hřbitově; jeho tělo bylo řádně pohřbeno až 36 let po smrti.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nic­col%C3%B2_Paga­nini

Další odpovědi
dědapetr

V dřívějších dobách co si lidé nedokázali vysětlit tak považovali za spolčení z ďáblem a nebo za nadpřirozený úkaz a také závist od kolegů muzikantů.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nic­col%C3%B2_Paga­nini

vagra

Niccolo Paganini a jeho neobyčejně ohebné prsty,které zvládaly i extrémně rychlá tempa, protáhlý a vyzáblý zjev dokonce budily podezření spolku s ďáblem.
Další příznak už ale zabíjí.Aorta se těmto nemocným rozšiřuje až k prasknutí. Příčinou je velmi vzácná genetická vada-Marfanův syndrom.
Trpěl jím nejen Paganini, ale i spousta dalších historických postav – zřejmě egyptský faraón Tutanchamón, ale možná také americký prezident Abraham Lincoln. Ti muži měli netušené možnosti.Nebýt té nemoci…

Zdroj: upraveno z-http://tn.nova­.cz/magazin/his­torie/kalenda­rium/demonicky-houslista-spolcil-se-s-dablem-aby-zahral-nemozne.html