Avatar uživatele
annas

Nevíte, proč vpich akupunkturní jehlou nebolí, ale injekční stříkačkou ano?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Adlim, rynek878, hanulka11, hanny 2, fcoop před 4737 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

já bych řekla, že akupunkturní vpichy nejsou tak hluboké -na rozdíl od injekčního vpichu.
Doplňuji:
možná spíš bolí vtlačování „látky“ z injekční stříkačky do tkáně

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zdeny

Možná proto že nemá dírku:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Akupunkturní jehličky jsou velmi tenké,vpichují se do různé hloubky a jde převážně o techniku vpichu.Injekční jehly jsou duté,silnější a bolest způsobuje hlavně konzistence vpichované látky,zvláště olejového charakteru,která bolí nejvíce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Injekční stříkačka má jehlu dutou, aby se jí dal do těla vpravit lék, a při vpichu vždycky lehce protrhne tkáň, čímž vyvolá bolest.

Jehly používané při tradiční asijské léčebné proceduře zvané akupunktura jsou velmi tenké a pevné, a léčitelé jsou navíc speciálně školeni v umění jak a kam jehlu bezbolestně zapíchnout. V některých případech však může být i akupunktura bolestivá. Hodně nervových zakončení a tím i zvýšenou citlivost máme obzvláště na rukou a nohou. Sami léčitelé někdy navíc používají techniku, při které s jehlou po zapíchnutí do těla jemně krouží, což také může vyvolat nepříjemné pocity.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=96

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Motolka

Také bych řekla, že injekční stříkačka je tlustější, protože je dutá. A tím pádem víc bolí. Akupunkt. jehla, je jen slaboučká jehlička, která se vpichuje, neboli sem a tam zakurucuje do kůže a většinou ani ne tak hluboko.

Ale znám zdravotní sestry, které mi braly krev injekční stříkačkou pevnou rukou, rychle a téměř bezbolestně. A braly mi krev jiné, pomalu, třesoucí se rukou a bolelo to jak čert. A někdy se ani netrefily do žíly a udělali mi modřinu jak prase.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
slad08

Nevím

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek