annas

Nevíte, proč vpich akupunkturní jehlou nebolí, ale injekční stříkačkou ano?

Nejlepší odpověď
hanulka11

já bych řekla, že akupunkturní vpichy nejsou tak hluboké -na rozdíl od injekčního vpichu.
Doplňuji:
možná spíš bolí vtlačování „látky“ z injekční stříkačky do tkáně

Další odpovědi
zdeny

Možná proto že nemá dírku:-)

hanny 2

Akupunkturní jehličky jsou velmi tenké,vpichují se do různé hloubky a jde převážně o techniku vpichu.Injekční jehly jsou duté,silnější a bolest způsobuje hlavně konzistence vpichované látky,zvláště olejového charakteru,která bolí nejvíce.

vagra

Injekční stříkačka má jehlu dutou, aby se jí dal do těla vpravit lék, a při vpichu vždycky lehce protrhne tkáň, čímž vyvolá bolest.

Jehly používané při tradiční asijské léčebné proceduře zvané akupunktura jsou velmi tenké a pevné, a léčitelé jsou navíc speciálně školeni v umění jak a kam jehlu bezbolestně zapíchnout. V některých případech však může být i akupunktura bolestivá. Hodně nervových zakončení a tím i zvýšenou citlivost máme obzvláště na rukou a nohou. Sami léčitelé někdy navíc používají techniku, při které s jehlou po zapíchnutí do těla jemně krouží, což také může vyvolat nepříjemné pocity.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=96

Motolka

Také bych řekla, že injekční stříkačka je tlustější, protože je dutá. A tím pádem víc bolí. Akupunkt. jehla, je jen slaboučká jehlička, která se vpichuje, neboli sem a tam zakurucuje do kůže a většinou ani ne tak hluboko.

Ale znám zdravotní sestry, které mi braly krev injekční stříkačkou pevnou rukou, rychle a téměř bezbolestně. A braly mi krev jiné, pomalu, třesoucí se rukou a bolelo to jak čert. A někdy se ani netrefily do žíly a udělali mi modřinu jak prase.

slad08

Nevím