annas

Nevíte, proč slyším hukot v uších, když si je zacpu?

Nebo je to jen můj pocit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
vagra

Ne, není to váš pocit.Jakmile omezíte přístup zvuků zvenčí, jste citlivější pro zvuky z jiných zdrojů.
Lépe například vnímáte svůj hlas, zřetelně slyšíte vlastní dýchání, a můžete také rozeznat různé zvuky přenášené kostmi.
Temný hukot a šelesty v zacpaných uších mají dvě hlavní příčiny – jednou je proudění krve v oblasti hlavy, druhou jsou nepatrné pohyby prstů, které se třou o povrch boltce a zvukovodu.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=269

Další odpovědi
led

Keď si zapcháte uši, lepšie vnímate reč vlastného tela. Ten hukot je pohyb krve, dýchanie, trenie kože o kožu a pod..

PS.
Okrem toho dnes počujete aj pohyb vašich myšlienok (prvý apríl 😁)

Straka

Zacpáním uší rukama se ztlumí okolní zvuky, ale chvění svalstva z rukou a tepu cév přechází přímo do zvukovodu, což způsobuje určitý hluk. Kromě toho se přidává ještě efekt šumící mušle, ten je způsobený tepelným pohybem srážejících se molekul vzduchu.

venkovan

Taky to může být i nemoc – tinitus či jak se jmenuje. Ale to stejně nejde moc léčit, tak to chce klid, a být v pohodě.