annas

Nevíte, proč se pojem „husa“ spojuje s nízkou inteligencí?

Nejlepší odpověď
kropitko

Myslím, že k tomu, že někdo používá pojem „hloupá husa“ apod,,,došlo tím, že v momentě, kdy husa byla ochočena a šlechtěna pro potřeby člověka jakoby zhloupla. Jinak je to o proti třeba slepici velice inteligentní zvíře.

Další odpovědi
anonym

Bezostyšně kaděj po dvorku?
A štípaj malý děti.
Doplňuji:
Husa tam také najde.

http://rudolfvo­truba.blog.id­nes.cz/c/26155/­Ses-blbej-jako-puctok.html

elektrikář

Pochopíte to když vám pokadí ložní prádlo rozložené na bělení na slunci na trávníku u řeky.V momentě se z mé milé babičky stala čertice.