annas

Nevíte,proč se na obloze objevil beran?

22. března začíná znamení Berana.

Nejlepší odpověď
GM

Protože tak je to už věky v naší kultuře dáno. Nový počátek, jarní bod, zrození, první znamení zvěrokruhu.

Další odpovědi
vagra

O tom, jak se na obloze objevil Beran, je zajímavá legenda.
Děti Phrixus a Helen chtěla jejich macecha obětovat, proto se rozhodly, že utečou. Od boha Herma dostaly zlatého berana, který je měl přenést přes oceán.
Byla to vyčerpávající cesta, při které Helen utonula (toto místo Řekové pojmenovali Helespont).
Beran se však nevzdal a do bezpečí dopravil alespoň chlapce.
Zvíře bylo na důkaz vděku obětováno Diovi a tento bůh pak stvořil znamení Berana, které je známé svou paličatou vytrvalostí a silou.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:EB­XCGxy3ujEJ:ho­roskopy.tip3000­.cz/beran_rysy­.php+Jak%C3%A1+Le­genda+o+znamen%C3%AD+Be­ran&cd=4&hl=cs&ct=clnk&g­l=cz&source=www­.google.cz

Děda Louda

Protože budou Velikonoce.