annas

Nevíte, proč se mořští motýli a koráli v moři rozpouštějí?

Doplňuji:
Slanou vodou to zřejmě nebude. Proč tomu tak je až v poslední době?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Než slaností vody bych to spíše viděl na dopad znečištění moří různými chamikáliemi atd.
Jednoduše za chvíli se zahubíme všichni.
Není to bohužel zas pět minut dvanáct, ale řešit ekologii dnes je již pět minut po dvanácté-bohužel.

Další odpovědi
rynek878

Rozpouštění motýlů a korálů je způsobeno nečistotou v moři, tedy tím, že voda ztrácí svou slanost a je kyselejší

quentos

Schránka mořských korálů je tvořena uhličitanem vápenatým (CaCO3); je možné, že vlivem ničení životního prostředí se vrstva CaCO3 v jejich schránkách ztenčuje a tím pádem již není schopna odolat působení mořské vody.

Ale jde jen o můj názor.

venkovan

Pokud se rouzpouští schránka korálů, tak jedině změnou chemického složení mořské vody. Nicméně tato informace mi unikla. Ale o čem jsem slyšel, že korály (jsou to organismy které okolo sebe vytvářejí schránku) ničí – žerou myslím nějaké hvězdice které se přemnožily a také, že korály odumírají pro změnu teploty vody v moři. Hodně se jich zničí rybolovem . tažením rybářských sítí po dně moře.

hanulka11

asi působením té slané vody,
pak jedině to vidím na oteplování