Avatar uživatele
štamgast

Nevíte, proč Jaroslav Marvan na sklonku života nosil neustále sluneční brýle?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, redy, anonym před 4246 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Před dvaceti lety jsem trávila nějaký čas na bývalé chalupě pana Marvana. Jeho příbuzná, která tuto chalupu u Výšic u Blatné zdědila, byla má přítelkyně. Tato chaloupka je na samotě a její majitelka jí ponechávala téměř původní ráz, takže měl člověk dojem,že duch pana Marvana je stále svým způsobem přítomen. V chaloupce bylo mnoho soukromých materiálů, fotografií ap. z posledního životního období tohoto herce, takže můžu konstatovat, že tmavé brýle v soukromí nenosil. Místní starousedlíci z nedaleké vsi na něj však vzpomínají jako na poněkud samotářského, nerudného pána, který si velmi střežil své soukromí a velmi nelibě nesl „vpády“ a návštěvy do chaloupky. V těchto případech si tmavé brýle nasazoval. Sousedé mu docházeli poskytovat drobné služby a vyřizovat pochůzky (jeden pán mu chodil stříhat vlasy např.) a on se choval velmi slušně, ale odtažitě. Prostě si vážil svého zasloužilého klidu a soukromí. Já sama jsem na té chaloupce na půdě našla a pročítala stohy kolorovaných časopisů Kinorevue (tuším,že tak se to jmenovalo) a bylo to jako dýchnutí doby minulé.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, barnajka Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.