dgfdgf

Nevíte o nějakejch nacistech, který za války nebo po válce dostali to, co si zasloužili?

Mengele si nezasloužil umřít na infarkt.

Nejlepší odpověď
Kepler

V Norimberských procesech jich odsoudili pěknou řádku, nebyli to jen všeobecně známí pohlaváři. Zbytek se zastřelil nebo otrávil. Židi chytali nacisty ještě dlouho potom.

Další odpovědi
Muso

Tak asi nejznámější byl Adolf Eichmann, unesen Mosadem z Argentiny a popraven v Izraeli. Gustav Wagner a Herbert Cukurs byli také zabiti. Několik dalších dostalo doživotí.

Drap

Osobně samozřejmě ne, ale několik ano

Alesh

No, to je otázka, zda si to nezasloužil. Mosad po něm šel a dost možná ho nakonec nechali jen v té fázi permanentního nahánění záměrně a v podstatě ho týrali pocitem, že třeba už zítra si pro něj přijdou. To musí být pěkný psycho, každý den se klepat, že ho drapnou.

ivzez

V Německu se dodnes soudí a odsuzují někdejší
zaměstnanci z koncentračních táborů. Je jim sice hodně
přes 80, ale ani vysoký věk je „nechrání“.

Nejen dozorci. Každý zaměstnanec KL prý musel vědět, co se
tam děje, takže se na tom podílel, přestože pracoval třeba v kuchyni.

[Četla jsem i některá jména, ale už si je nepamatuji.]

Emefej

Třeba velitel terezínské Malé pevnosti Heinrich Jöckel byl po válce popraven v Litoměřicích.

Kryšpín

Třeba šéf Hitlerjugend za druhé sv. války byl dlouhá léta v německém parlamentu, dostal od vlády několik uznání, velký přítel Gerharda Schrodera.
V roce 2007 jej novinář Standa Motl navštívil a snažil se z něho cokoliv vymámit, normalizovaný Němec pravil, nemohu si vzpomenout, již si nic nepamatuji.