ladas123

Z jakých či kterých typů lidí se skládá Antifa? Kdo ji řídí?

nevite nekdo,z jakych tipu lidi se zklada antifa? a jkdo ji ridi ?

Nejlepší odpověď
annas

"Antifa je původně zkratkou slova antifašismus. V současné době rozeznáváme dva druhy antifašismu – občanský a radikální, respektive militantní.

  1. Občanský antifašismus znamená sympatie s postoji odmítajícími fašismus a také ochotu podpořit je aktivitami, které nepřekračují hranice zákona: účastí na demonstraci, podpisem petice a podobně.
  2. Radikální antifašismus je ochoten tuto hranici překročit. A právě pro tento druh antifašismu se vžilo označení antifa. Kořeny tohoto přístupu najdeme už ve 30. letech 20. století, kdy vznikala řada skupin bojujících proti nastupujícímu fašismu a nacismu. Organizací sdružující militantní antifašisty v Německu se stala Antifaschistische Aktion, od které zkratka antifa pochází. Sám termín antifa původně označoval taktiku, nikoli organizaci. Organizací může být například konkrétní hnutí Antifašistická akce (AFA)."

Podrobnosti v odkazu

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/kde-se-vzala-antifa-o-teroristy-nejde-108564

"Antifa – zkráceně „antifašista“ – je volná síť skupin a lidí, kteří se dostali do popředí po shromáždění bílých rasistů Unite the Right v Charlottesville ve Va. V roce 2017 , kdy prozrazený neonacista zabil protinutora, za což byl později odsouzen k doživotnímu vězení .

Antifa nemá žádnou ústřední strukturu vedení ani formální členství. Podle zprávy disertační sítě Michaela Koneyho, profesora na univerzitě v Pittsburghu, a Colina Clarka, výzkumníka extremismu v Soufan Center, nestranická výzkumná skupina, místo toho koordinovaná antirasistický aktivismus ad hoc koordinuje rozptýlená síť

Kdo jsou členové antify?
Podle vědců není možné zjistit, kolik členů je v antifa aktivní, protože neexistuje žádný sjednocující orgán. Podle panů Kenneyho a Clarka však jejich aktivita po zvolení prezidenta Trumpa v roce 2016 vzrostla

https://www.wsj­.com/articles/q-a-what-is-antifa-11598985917

Další odpovědi
autacek

Ne, ale jejich vlajku měl na sobě při akci vítáme migranty, pirát dredař!

Ametyst

Stačí se podívat do Německa, kdo dělá největší bordel, když jde o to znemožnit a zastrašit voliče a členy AfD. Antifa jsou globálními korporáty placené organizace. Šorošovy metastazy nevyjímaje. Každá jejich výtržnost je organizovaná a zaplacená. Stejně jako byly výtržnosti proti zvolení Donalda Trumpa. To odhalila i policie. Cílem je vymýtit národní cítění a vlastenectví ve prospěch rozplizlé globální ideologie.

Gus_Fring

Z komunistů, sluníčkářů a vítačů. Občas to jsou i rasisti (např. Bartoš).

JežíšKristus

Ahoj, já platím demonstranty a i antifu, 350kc/hod. Kdyžtak napiš zprávu:-)

Mc Merkurion

… už aby byla škola !!! takovéto prznění češtiny by mělo být TRESTNÉ !!!
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=antifa&oq=an­tifa&aqs=chro­me..69i57j69i60­&sourceid=chro­me&ie=UTF-8

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.