ABCDEFGHRT

Nevíte někdo prosím všechny názvy solí, které se vyskytují v mořské vodě?

Na internetu to nemohu najít, předem díky za odpověď. Našla jsem jen chlorid sodný a síran draselný. Tak kdybyste někdo věděl ještě nějakou sůl, tak předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Emefej

Tam jich je strašně moc. Témeř každá přírodní sůl se dá v mořské vodě nalézt.

Další odpovědi
arygnoc

zloženie solí a ich koncentrácií každého mora, oceánu, ale i sladkovodných vôd, sa líši podľa teploty, prúdov, vlastností dna, hustoty a mnohých fyzikálnych faktorov – a to nie iba čo sa týka solí, ale aj chemických vladtností, ako je napr. ph.

solí rozpustných vo vode je nespočet, všetky sa môžu v tom-ktorom >mori< vyskytovať.

😉