freededa

nevíte někdo proč je v reklamách na vložky vždy použita modrá vodička?je to modrá skalice či co?proč tam není normálně č

Doplňuji:
nevíte někdo proč je v reklamách na vložky vždy použita modrá vodička?je to modrá skalice či co?proč tam není normálně červená?má to nějakej psychologickej e­fekt?

Nejlepší odpověď
anonym

Kromě etického hlediska, jež zmiňují ostatní odpovídající, zcela zapomínáš na základní propagovaný faktor, a sice rekordní savost, kde modrá je symbolem nejenom vody, ale tekutin jako takových.
Neboj, každá reklama je nákladně a sofistikovaně vymakaná a cílená na podvědomé a podprahové vjemy. Reklamy neslouží k přemýšlení, ale na soustavnou masáž nákupních pudů a návyků přiblboučké množiny potenciálních zákazníků. (U žen tedy podmnožiny).
Prostě, když vleze do drogérky, aby mu naskočila ta patřičná vtíravá značka vnucovaného produktu.
Reklama a marketing je nejen věda, ale především velký byznys.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­klama
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­klamn%C3%AD_psyc­hologie

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­levizn%C3%AD_re­klama

Další odpovědi
anonym

Červená je i barva krve a hodně lidem se dělá při pohledu na ní zle.
Doplňuji:
A ano, jde hlavně o psychickou záležitost. Třeba i ve hrách pokud se objeví červená barva krve smí se hrát až od 18ti let, ale v případě modré krve třeba už od 15ti let. Samotný pohled na červenou barvu s člověkem nic neudělá, ale pokud má určitou souvislost s krví ne všichni se na ní dívají s dobrým pocitem.

anonym

Vždyť to je krev,ale šlechtičen!
Doplňuji:
I ty,dr. z etického hlediska zapomínáš.....

marijakes

Musel bys uklízet pokoj, protože by ses poblil.

SteimlX

a co bys tam chtěl?? hnědavej mokvající škraloup??
bo na plínky- hnědavej mokvavej škraloup??

freededa

no radši ať tam je jar než iron:-)